AktualnościPrzegląd prasy

Przegląd prasy – 1.03.2019

Zapraszam ekspresowy przegląd prasy z dnia 1.03.2019r. obejmujący kilka ostatnich dni ze świata dronów. Dzieje się naprawdę dużo!

Wielka Brytania wprowadza kolejne ograniczenia dla lotów BSP

W dniu 13 marca 2019 w Wielkiej Brytanii wejdzie w życie nowe bardziej restrykcyjne prawo dotyczące obecności dronów na lotniskach. Bezzałogowce nie będą mogły latać na bliżej niż 3 mile (około 5 km) od lotniska. Wcześniej przepisy mówiły o odległości około 0.6 mili, a więc 1 km. Rząd brytyjski zdecydował się na taki krok po incydencie z udziałem drona na lotnisku Gatwick (źródło).

Amerykanie z Mirosławca gotowi do działań z użyciem MQ-9 Reaper w ramach NATO

W 12. Bazie BSP w Mirosławcu odbyła się ceremonia z okazji osiągnięcia pełnej gotowości operacyjnej amerykańskich żołnierzy z 52. Ekspedycyjnej Grupy Operacyjnej, którzy z bazy w Mirosławcu prowadzą operacje z wykorzystaniem drona MQ-9 Reaper. Jeden egzemplarz „Kosiarza” stacjonuje tam od maja ubiegłego roku – jego sesję zdjęciową dla Świata Dronów przygotował swego czasu Bartosz Ćmiel (1kadr.pl). Uzyskanie gotowości oznacza, że od teraz wspomniane bezzałogowce będą mogły wykonywać zadania w ramach NATO (źródło).

Lojalni skrzydłowi Boeinga – Projekt BATS

Boeing Australia podczas targów Avalon Australia International Airshow 2019 pokazał nowy bezzałogowy płatowiec stworzony w ramach projektu BATS – Boeing Airpower Teaming System. BATS zakłada wsparcie załogowych samolotów bojowych przez bezzałogowe maszyny jako skrzydłowych. Pierwszy lot prototypu zaplanowano na 2020 rok (źródło).

Warmate Grupy WB będzie latał w Australii

Grupa WB podpisała umowę z australijską firmą Cablex na dystrybucję oraz lokalną integrację systemu amunicji krążącej Warmate. Do podpisania doszło podczas targów Avalon Australia International Airshow 2019 odbywających się w Melbourne – tych samych, na których Boeing pokazał swój nowy projekt BATS (źródło).

NASA przeprowadzi w tym roku ostateczne testy swojego UTM

NASA wybrała dwa podmioty: Institute for Autonomous Systems z Las Vegas i Lone Star UAS z miasta Corpus Christi w Teksasie, które mają przeprowadzić ostatnie testy i dowieść, że system UTM (UAS Traffic Management) NASA jest w stanie bezpiecznie i skutecznie zarządzać ruchem dronów w obszarach miejskich. Testowe loty dronów będą odbywać się głównie w centrum miasta Reno w stanie Newada, w okresie od marca do czerwca 2019, a następnie w Corpus Christi – w lipcu i sierpniu (źródło).

System antydronowy Ctrl+Sky będzie chronił gazoport w Świnoujściu

System antydronowy Ctrl+Sky polskiej firmy APS, o którym pisaliśmy już wielokrotnie, zostanie zainstalowany w gazoporcie w Świnoujściu. To kolejne wdrożenie systemu APS Ctrl+Sky na terenie obszarów i obiektów o znaczeniu strategicznym, nad którymi loty zarówno załogowców jak i bezzałogowców są zabronione (źródło).

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

GPS rollover - od 7 kwietnia możliwe błędy w działaniu GPS

Następny

Szybka Ścieżka – szansa na rozwój w 2019 roku

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *