Przegląd prasy

Przegląd prasy [1] – 21.03.2017

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny więc pewna nowinka na stronie. Od dziś będę publikował  w formie „przeglądu prasy” jeden artykuł zawierający 3-5 aktualności ze światowej branży BSP. Na Facebook’u znajdą się one w mocno skróconej formie, na swiatdronow.pl będą w bardziej rozbudowanej z dłuższym komentarzem. Zapraszam!

1. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) zabiega o wprowadzenie przepisów, które będą chronić prywatność zagrożoną przez… wszędobylskie drony.

„Ze względu na coraz powszechniejsze wykorzystywanie dronów, przyjęcie odpowiednich rozwiązań prawnych szczegółowo regulujących korzystanie z tych urządzeń, w tym kwestie ochrony pozyskiwanych za ich pomocą danych osobowych, staje się coraz ważniejsze”.

Źródło informacji: http://bit.ly/2nx0jGy


2. Brytyjska policja planuje uruchomić osobną jednostkę operatorów dronów

Będą zajmować się m.in. poszukiwaniem osób zaginionych i fotografowaniem miejsc zbrodni. Należy zaznaczyć, że tamtejsza policja testuje podobne rozwiązania z użyciem BSP już od listopada 2015, gdy zdecydowano się do tego celu użyć popularne drony cywilne DJI Inspire 1. Widocznie sprawdziły się one w tej roli całkiem dobrze, bo właśnie kompletowany jest zespół do całodobowego działania z wykorzystaniem dronów na rzecz działań policyjnych.

Źródło informacji: http://bit.ly/2mM49Hf


3. W Kanadzie wprowadzono nowe regulacje prawne dotyczące dronów, które nakładają szereg ograniczeń na drony cięższe niż 250g.

Loty maszynami powyżej 250g w celach rekreacyjnych odbywające się w pobliżu budynków, pojazdów, statków, ludzi i zwierząt grożą karą pieniężną do $3,000. Poza tym zakazano lotów nocnych, w chmurach oraz lotów powyżej… 90m nad ziemią, a minimalna odległość od lotnisk i lądowisk wynosi teraz 9km. Nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać, że nowe regulacje mocno wstrząsneły i oburzyły środowisko modelarzy i operatorów dronów rekreacyjnych w Kanadzie.

Źródło informacji: http://bit.ly/2mpcTI7

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Spotkanie w sprawie powstania PISB - Warszawa, 22.03.2017r.

Następny

Akademia Drona Overmax - Część 6: Funkcje specjalne

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *