Posts In Category

Aktualności

DJI zakazany w USA?
AktualnościZe Świata

Stany Zjednoczone w ramach projektu ustawy o nazwie National Defense Authorization Act (NDAA) mogą wkrótce zablokować sprzedaż dronów DJI w USA. Jeśli by do tego doszło, nowe drony DJI nie mogłyby być już wprowadzane na rynek Stanów Zjednoczonych a użytkowanie już wprowadzonych na rynek stanie pod znakiem zapytania.

Read More
Przegląd prasy BSP/UAV
AktualnościPrzegląd prasy

O tym, że dronem typu FlyCart 30 można wlecieć na Mount Everest, o podwojeniu ilości operacji systemów BSP do 2029 r., o latających taksówkach w Paryżu i więcej – dowiecie się z aktualnego przeglądu prasy dronowej.

Read More
DroneTower - aktualizacja
AktualnościZ Polski

W sklepach Google i Apple pojawiła się aktualizacja aplikacji DroneTower do zgłaszania lotów dronów. Nowe wersja 1.1 przyniosła przede wszystkim usprawnienia dotychczasowych funkcjonalności, nowość w postaci „Historii check-in” oraz kilka mniejszych zmian w interfejsie aplikacji.

Read More
DJI Avata 2 - FLYSTORE
AktualnościRecenzjeZ Polski

Latanie dronami FPV może się wydawać trudne – zwłaszcza jeżeli nie ma się żadnych wcześniejszych doświadczeń z konstrukcjami tego typu. W większości przypadków, rzeczywiście takie jest. Wykonywanie rozmaitych akrobacji w powietrzu w trybie manualnym wymaga od pilota pełnego skupienia i dużych umiejętności, a wysoka prędkość lotu sprawia, że nie ma

Read More
Amazon MK30
AktualnościPrzesyłki kurierskieZe Świata

Usługi dostaw niewielkich produktów dronami w najszybszym tempie rozwijają się w USA. Stany Zjednoczone bardzo sprzyjają rozwojowi tego sektora branży BSP, w którym firmy takie jak Zipline, Wing, Matternet dostarczają paczki dla takich gigantów jak Walmart. Nie dziwi zatem fakt, że Amazon, który od ponad dekady stara się wdrożyć dostawy

Read More
EAR for U-space
AktualnościPrawoZe Świata

EASA opublikowała Easy Access Rules dla U-space – jeden zbiorczy dokument zawierający aktualne regulacje i materiały doradcze w obszarze U-space.

Read More
Droniada Future Forum 2024
AktualnościWydarzeniaZ Polski

W miniony piątek 24.05.2024 r. odbyła się zapowiadana wcześniej konferencja Droniada Future Forum, którą wraz z Łukasiewicz ILOT organizowała Fundacja Instytut Mikromakro. Była to chyba największa konferencja dronowa w Polsce, na którą zarejestrowało się 500 uczestników.

Read More
Skydio X2D - Uniforce TVprzemyslowa
AktualnościZ Polski

W minioną sobotę (25.05.2024) wicepremier i szef MON – Władysław Kosiniak-Kamysz – zapowiedział powołanie „wojsk dronowych” – powietrznych, naziemnych, nawodnych i podwodnych. Do takiej deklaracji doszło podczas uroczystej przysięgi żołnierzy i obchodów święta 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Limanowej.

Read More
EASA - European Aviation Safety Agency
AktualnościPrawoZe Świata

Komisja UE opublikowała aż 5 nowych rozporządzeń dotyczących systemów bezzałogowych statków powietrznych. Dotyczą one przede wszystkim certyfikacji systemów BSP, operacji załogowych VTOL oraz operatorów z państw trzecich – nie wpływają zatem bezpośrednio na większość operacji wykonywanych na dronami na co dzień.

Read More
Urząd Lotnictwa Cywilnego - ULC - drony
AktualnościPrawoZ Polski

W Dzienniku Urzędowym Urzędu Lotnictwa Cywilnego z datą publikacji 20.05.2024 r. pojawiły się nowe wytyczne Prezesa ULC: nr 6/2024 – w sprawie wyznaczania stref geograficznych dla systemów bezzałogowych statków powietrznych oraz nr 7/2024 – w sprawie sposobów wykonywania operacji przy użyciu systemów bezzałogowych statków powietrznych.

Read More