Posts In Category

Ze Świata

No drone zone
AktualnościZe Świata

Alaksandr Łukaszenka – prezydent Białorusi podpisał dekret, który zakazuje importowania, posiadania, obrotu, budowy i obsługi dronów osobom fizycznym. Korzystać z nich będą mogły tylko osoby prawne w ramach swojej działalności zawodowej i to za specjalnym zezwoleniem Departamentu Lotnictwa Ministerstwa Transportu i Łączności Białorusi. 

Read More
Skydio X10
AktualnościBez kategoriiPremieryZe Świata

Wczoraj, 20 września 2023 roku, o godzinie 18:00 czasu polskiego, amerykański producent dronów – firma Skydio – zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcie. Dron Skydio X10, nazywany przez producenta dronem trzeciej generacji, rzeczywiście zdaje się otwierać nowy rozdział w historii bezzałogowych statków powietrznych.

Read More
AktualnościPoradyPrawoZ PolskiZe Świata

Za nieco ponad trzy miesiące – z dniem 1.01.2024 r. – krajowe scenariusze standardowe NSTS rozpoczną dwuletni okres wygasania a jednocześnie zaczną obowiązywać dwa ogólnoeuropejskie scenariusze standardowe STS-01 i STS-02. Jeśli chodzi o wymogi i zasady wykonywania lotów w krajowych oraz europejskich scenariuszach – dość znacząco się różnią. Unijne scenariusze

Read More
XSun - SolarXOne
AktualnościZe Świata

Francuska firma XSun jako pierwsza w Europie uzyskała od EASA raport DVR uprawniający do wykonywania operacji o ryzyku na poziomie SAIL IV. Raport został uzyskany dla drona SolarXOne i tym samym uprawnia on firmę do wykonywania skomplikowanych operacji BVLOS o wysokim stopniu ryzyka również nad obszarami o dużym zagęszczeniu ludności.

Read More
Anduril Fury
AktualnościZe Świata

Anduril Industries to amerykańska firma zbrojeniowa, która specjalizuje się w autonomicznych rozwiązaniach. Koncern ten przejął ostatnio inną amerykańską firmę Blue Force Technologies, która specjalizuje się w projektowaniu, analizach, symulacjach i produkcji dużych wojskowych bezzałogowców. Przyłączenie Blue Force do Anduril Industries może przynieść szybszą realizację projektu bezzałogowego myśliwca przyszłości powstającego w

Read More
XQ-58A Valkyrie
AktualnościZe Świata

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych planują wydać 5.8 mld dolarów na zakup 1000 sztuk dronów sterowanych przez sztuczną inteligencję, których zadaniem będzie wspieranie załogowych samolotów bojowych w różnego rodzaju misjach.

Read More
Skydio X2D - Uniforce TVprzemyslowa
AktualnościZ PolskiZe Świata

Skydio X2D to nowa generacja autonomicznych dronów, która rewolucjonizuje sposób, w jaki patrzymy na lotnictwo bezzałogowe. Ten zaawansowany technologicznie dron oferuje unikalne funkcje, które umożliwiają mu samodzielne śledzenie obiektów i unikanie przeszkód w sposób bardziej zaawansowany niż w innych dronach. Jest to możliwe dzięki wbudowanym 6 kamerom hemisferycznym o rozdzielczości

Read More
Autel EVO II V3 RTK DUAL 640T
AktualnościZe Świata

Jak podaje w komunikacie na swojej stronie producent Autel Robotics – drony Autel będą certyfikowane do nowych kategorii lotu zgodnie z prawem UE a poszczególne modele Autela uzyskają certyfikaty C0-C4 uprawniające do latania w kategorii otwartej (OPEN) od 1 stycznia 2024 r.

Read More
Autel Best Business Award for Action S.A. - 2023
AktualnościZe Świata

Przedstawiciele ACTION S.A. wzięli udział w Global Partner Summit 2023 w Huizhou w Chinach – globalnym spotkaniu dystrybutorów produktów marki Autel Robotics. Podczas wydarzenia ACTION S.A. zostało uhonorowane specjalną nagrodą za najszybciej rozwijający się biznes Autel.

Read More
DJI Mavic 3 Pro
AktualnościPremieryZe Świata

Dziś (25.04.2023 r.) swoją premierę miał nowy model DJI Mavic 3 w wersji „Pro”. Jest to ulepszona wersja DJI Mavic 3, który miał swoją premierę w listopadzie 2021 roku (weszły wtedy dwa modele: Mavic 3 Classic i Mavic 3 Cine). Nowy DJI Mavic 3 Pro to przede wszystkim lepsza kamera

Read More