AktualnościPrzegląd prasy

Przegląd prasy [2] – 23.03.2017

Amazon Prime Air przeprowadził próbny lot swojego drona dostawczego na terenie USA

Akcja miała miejsce podczas trwającej konferencji MARS 2017 w Palm Springs w Kalifornii. Dron Amazona wylądował na trawniku obok budynku, w którym odbywa się konferencja, zostawił na nim paczkę i odleciał. W paczce był… krem przeciwsłoneczny. Jest jedno skromne nagranie z tego wydarzenia, które można obejrzeć tutaj.

Przypomnijmy – poprzednie testy Amazon PrimeAir odbywały się w Anglii, w hrabstwie Cambridge, w grudniu zeszłego roku. Wtedy dron Amazon PrimeAir przeleciał kilkaset metrów od magazynu do pobliskiej posiadłości, do której dostarczył zamówioną przez sklep Amazon.com paczkę z elektroniką (TV Box).

Źródło: http://bit.ly/2nGd9mj


30 marca 2017 – premiera wodoodpornego drona HEXH2O PRO V2

Dokładnie za tydzień swoją premierę będzie miał wodoodporny dron HEXH2O PRO V2, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych latających wielowirnikowców umożliwiających fotografię z powietrza jak i… spod wody.

HEXH2O PRO V2 jest wyposażony kamerę DJI X3 wraz z gimbalem a także link wideo DJI Lightbridge 2. Całość będzie obsługiwana przez aplikacje DJI Go, zapowiadany czas lotu to 30 minut. Dron może latać w deszczu oraz śniegu, a także może lądować na wodzie dzięki czemu może filmować również tą samą kamerą to, co znajduje się pod powierzchnią wody.

Źródło: http://bit.ly/2mTUnTB


Firma DxOMark przeprowadza rzetelne testy kamer do dronów

Firma DxOMark znana z programów do obróbki zdjęć i filmów wzięła na warsztat najpopularniejsze drony i ich kamery. Ocenia je wg własnej punktacji stosowanej między innymi przy ocenie jakości zdjęć z tradycyjnych aparatów fotograficznych czy też kamer w smartfonach. Jak narazie najlepiej wypada DJI Zenmuse X5 S, która to uzyskała 74 punkty, drugi na liście jest DJI Phantom 4 Pro z punktacją równą 65. Mniejszy sensor zastosowany w DJI Phantom 4 dał mu „jedynie” 48 punkty. Co ciekawe kamera GoPro HERO5 Black zastosowana w Karmie ma jedynie 38 punktów, niewiele mniej uzyskał malutki YUNEEC Breeze 4K – 35.

Źródło: http://bit.ly/2nqZf6j

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Powstała Polska Izba Systemów Bezzałogowych

Następny

Przegląd prasy [3] - 28/03/2017

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *