AktualnościZ Polski

Powstała Polska Izba Systemów Bezzałogowych

INFORMACJA PRASOWA

W związku z podjętą w listopadzie Inicjatywą, 22 marca 2017 w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka odbyło się spotkanie założycielskie związku pracodawców – Polska Izba Systemów Bezzałogowych. Członkami organizacji zostało kilkanaście podmiotów działających na rynku systemów bezzałogowych.

Pomysł na zrzeszenie się jest odpowiedzią na szeroko pojęte potrzeby rynku. Impulsem do działania stała się konieczność aktywnego wpływania na kształtujące się otoczenie regulacyjne oraz eliminowania barier ograniczających rozwój rynku – w tym ograniczeń prawnych, organizacyjnych i ekonomicznych.

Zgodnie ze swoim statutem, do zadań Izby należy m.in.:

 • konsolidacja środowiska przedsiębiorców, ośrodków badawczych oraz organizacji zainteresowanych rozwojem rynku systemów bezzałogowych oraz prowadzeniem badań naukowych i prac wdrożeniowych,
 • prowadzenie działań na rzecz poprawy warunków ekonomicznych, organizacyjnych i prawnych polskiego sektora systemów bezzałogowych,
 • prowadzenie działań na rzecz budowania świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa technologii bezzałogowych, jak również jej wykorzystania.

W skład Zarządu Izby weszli Dariusz Werschner – Prezes, Mariusz Naumienko – Wiceprezes, Piotr Najbuk – Wiceprezes i prawnik kancelarii DZP .

Osoby zainteresowane dołączeniem do Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych prosimy o kontakt z Katarzyną Łoś (katarzyna.los@dzp.pl).

O działaniach nowopowstałej organizacji będziemy informować na bieżąco.

Pełną relację fotograficzną ze spotkania założycielskiego znajdziecie na tutaj.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Składane skrzydło drona od BMT Defence Services

Następny

Przegląd prasy [2] - 23.03.2017

2 komentarze

 1. 8 maja 2017 at 21:34 — Odpowiedz

  Witam,
  chciałem zwrócić uwagę, że ta inicjatywa w ogóle nie działa. Staram się skontaktować z Panią Katarzyną Łoś od początku kwietnia, a w zasadzie od końca marca kiedy poprosiłem o warunki uczestnictwa, później wysłałem 3 maile i wykonałem ze 3-4 telefony, gdzie otrzymałem zapewnienia o dostarczeniu przez Panią Katarzynę materiałów i do tej pory (mamy MAJ) nie otrzymałem żadnych materiałów prócz zapewnień o ich otrzymaniu. Jest to mało i wysoce nieprofesjonalne Polską Izbę Systemów Bezzałogowych.

  Pozdrawiam
  Dawid Staśkiewicz

 2. 23 września 2017 at 13:37 — Odpowiedz

  Dawid, to jak każda „Polask Izba….” polega na wyciąganiu kasy. Jeśli nie teraz to w przyszłości.

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *