AktualnościZ Polski

Polskie Centrum Systemów Bezzałogowych w Gliwicach

Dnia 15 stycznia w Gliwicach otwarto Polskie Centrum Systemów Bezzałogowych Novelty RPAS. Centrum będzie prowadzić prace badawczo-rozwojowe, produkcję BSP, szkolenia UAVO, monitoring oraz inwentaryzacja sieci elektroenergetycznych.

W ramach Polskiego Centrum Systemów Bezzałogowych w Gliwicach będzie funkcjonować linia produkcyjna elementów kompozytowych z przeznaczeniem do dronów produkowanych przez Novlety RPAS. Szkolenia operatorów dronów przygotowujące do zdania egzaminu na świadectwao kwalifikacju UAVO również zyskają na jakości m.in. dzięki nowej sali wykładowej wyposażonej w symulatory lotu. Do realizacji monitoringu oraz inwentaryzacju sieci elektroenergetycznych uruchomiony zostanie dział operacyjny wyposażony w narzędzia pozwalające na zbieranie i przetwarzanie danych pozyskanych z dronów.

Nowo otwarte centrum Novelty RPAS to kolejny, duży krok w rozwoju tej firmy. Firma już teraz ma na swoim koncie sporo udanych konstrukcji BSP takich, jak policyjny quadcopter Ogar, wielowirnikowiec RedFox, samolot Albatros, a także głowica GeoScanner do tworzenia ortofotomap i modeli przestrzennych terenu. Potencjał firmy już wcześniej odkryła spółka WB Electronics, która w zeszłym roku zainwestowała w Novelty RPAS i tym samym zapewniła jej m.in. fundusze na szybszy rozwój.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Wybierz idealnego drona dla siebie. Poczuj frajdę latania

Następny

Drone Days - 6-7 marca 2016, Bruksela

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *