AktualnościLotnictwo wojskoweZ Polski

WB Electronics podpisało umowę z Thales na budowę systemu taktycznego Gryf

Niespełna 3 dni temu – 8 lipca 2015 – na stronie internetowej polskiej firmy WB Electronics pojawiła się informacja o podpisaniu umowy na współpracę z brytyjską firmą Thales. Wynikiem tej współpracy ma być opracowanie i stworzenie pierwszego polskiego bezzałogowca klasy taktycznej średniego zasięgu o kryptonimie Gryf.

Polski BSP Gryf będzie bazował na sprawdzonych w boju i uznanych na świecie brytyjskich dronach Watchkeeper 450. O takiej możliwości informowaliśmy już 3 miesiące temu, teraz – dzięki podpisanej umowie – stało się to faktem.

Watchkeeper WK450

Do polskich inżynierów będzie należało opracowanie oprogramowania, połączenia data link, komputera misyjnego, elementów kryptograficznych, niektórych głowic obserwacyjnych oraz integracja z systemem C4ISR. Dzięki temu jako kraj będziemy mieć pełną kontrolę nad systemem oraz kluczami szyfrowania implementowanymi w dronach Gryf.

W planach WB Electronics jest również eksport polsko-brytyjskiego drona do innych państw.

 

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Czy zaplecze serwisowe dogania intensywnie rozwijający się rynek dronów?

Następny

Swiss Post testuje drony do przesyłek pocztowych

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *