AktualnościPrzegląd prasy

Przegląd prasy [6] – 24/07/2017

Przegląd prasy nr 6 po dłuższej przerwie i wakacyjnym zastoju w nowościach w branży dronów.

Obowiązek rejestracji dronów w Wielkiej Brytanii

Wszystkie drony o masie powyżej 250 gram użytkowane w Wielkiej Brytanii będą podlegały obowiązkowej rejestracji. Rejestracja będzie łatwa i szybka: będzie online przez internet lub specjalną aplikację mobliną. Podczas rejestracji bezzałogowca jego użytkownik dostanie do rozwiązania test potwierdzający znajomość przepisów z zakresu prawa lotniczego, prawa do prywatności i bezpiecznego używania dronów. Dopiero jego prawidłowe rozwiązanie będzie umożliwiało zarejestrowanie swojego drona.

Więcej na: http://tcrn.ch/2tQup6P

Polska Grupa Zbrojeniowa będzie budować nowe drony

PGZ podpisała porozumienie o współpracy z Israel Aerospace Industries Ltd. i ELTA Systems Ltd. (spółka zależna IAI). W ramach współpracy mają zostać stworzone systemy BSP klasy taktycznej, walki elektronicznej i tankowce powietrzne.

Więcej na: http://bit.ly/2tuelrU

Drony są już nawet w kosmosie

Pierwszy dron w kosmosie już lata. Nosi nazwę: JEM Internal Ball Camera (w skrócie Int-Ball) i przesyła na Ziemię zdjęcia i wideo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Co ciekawe na stację ISS został dostarczony na początku czerwca również bezzałogowym statkiem Dragon będącym własnością SpaceX. Dron Int-Ball jest na wyposażeniu japońskiego modułu badawczego Kobo. Kolejna ciekawostka: dronem Int-Ball steruje z Ziemi centrum kosmiczne JAXA mieszczące się w Tsukuba w Japonii.

Więcej na: http://bit.ly/2vSdrWX

RacerX – najszybszy quadcopter wyścigowy na świecie

RacerX podczas bicia rekordu Guiness’a osiągnął prędkość 163,5 mili, co daje zawrotną prędkość 263,5 kilometra na godzinę. Co więcej dron był w stanie osiągnąć jeszcze większą prędkość (maksymalna zmierzona to 179.3 mili, czyli 288.5 km/h!), jednak został on osiągnięty na dłuższym dystansie niż oficjalne 100 metrów respektowane przez kapitułę księgi rekordów Guinnessa więc oficjalny wynik to 263,5km/h.

Więcej na: http://bit.ly/2uQHbWX

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Loty dronami nad parkami narodowymi [07.2017]

Następny

Brytyjskie testy zderzeń dronów z samolotami. Co wykazały?

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *