AktualnościPrzegląd prasy

Przegląd prasy [3] – 28/03/2017

Potężne drony cargo Natilus mogą usprawnić transport

Amerykański start-up o nazwie Natilus ma pomysł jak usprawnić (tzn. obniżyć koszty i przyspieszyć) międzynarodowy transport towarów – oczywiście przy pomocy dronów. Firma jest na etapie budowy potężnego bezzałogowca liczącego około 60 metrów długości, który w sposób autonomiczny transportowałby nawet 100-tonowy ładunek z Shanghai’u do Los Angeles przez ocean w 30 godzin przy kosztach wynoszących $130,000. Dla porównania samolot cargo typu Boeaing 747 tą trasę pokonuje w 11 godzin, ale koszt obsługi to aż $260,000, natomiast sporo tańszy jest transport pływającym kontenerowcem ($61,000), ale ten płynie z Chin do USA aż 504 godziny…

Źródło: http://engt.co/2nufGyn

Drony Airobotics jako pierwsze będą mogły latać w pełni autonomicznie

Izraelski startup Airobotics dostał pozwolenie na komercyjne w pełni autonomiczne loty w Izraelu. Tamtejszy urząd lotnictwa cywilnego (CAAI) prawdopodobnie jako pierwszy na świecie wydał zezwolenie na tego typu loty komercyjne i autonomiczne – bez bezpośredniego udziału operatorów w sterowaniu. Mam nadzieję, że polski Urząd Lotnictwa Cywilnego wraz z PAŻP też przemyślą sprawę i umożliwią loty autonomiczne dronów w przeciągu kilku najbliższych lat.

Źródło: http://tcrn.ch/2nbJBsE

DJI ma swój pomysł na monitorowanie dronów

W miniony poniedziałek DJI przedstawiło swój pomysł na identyfikację latających bezzałogowców poprzez radiową komunikację. Co ciekawe DJI mocno skrytykowało podejście z wykoszystaniem sieci telefonii komórkowej, które forsowała polska firma DronHouse w swoim Systemie Monitoringu UAV. Powody? Wprost wyliczone w dokumencie od DJI:

Oficjalny dokument DJI zatytułowany „What’s In a Name? – A Call for a Balanced Remote Identification Approach” dostępny jest tutaj: https://www.dropbox.com/s/v4lkyr2kdp8ukvx/DJI%20Remote%20Identification%20Whitepaper%203-22-17.pdf?dl=0

 

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Przegląd prasy [2] - 23.03.2017

Następny

Makerfire Micro FPV - mały, ale wariat

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *