AktualnościZe Świata

UPS rozszerzyła program dostaw za pomocą dronów

INFORMACJA PRASOWA

UPS Flight Forward™ – program UPS na dostawy za pomocą dronów został rozszerzony o system opieki medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Od lutego 2020 r. UPS Flight Forward™ i Matternet, transportują za pomocą dronów produkty medyczne pomiędzy ośrodkami zdrowia i laboratoriami.

W ramach projektu pracownicy medyczni Centrum Medycznego Jacobs zlokalizowanego w kampusie wschodnim Uniwersytetu Kalifornijskiego San Diego w La Jolla, będą pakować przesyłki medyczne, takie jak próbki krwi lub dokumenty, do bezpiecznego kontenera używanego podczas przewozu dronem.

Drony będą poruszać się po wyznaczonych trasach, początkowo pomiędzy Centrum Medycznym Jacobs a miejscami przeznaczonymi do lądowania w Moores Cancer Center oddalonym o mniej niż jedną milę i znajdującym się w zasięgu wzroku, zgodnie z przepisami FAA Part 107. Później bezzałogowce będą kursować do Centrum Zaawansowanej Medycyny Klinicznej (CALM), położonej niedaleko Centrum Medycznego Jacobs. Loty będą trwały zaledwie kilka minut i będą monitorowane przez zdalnych operatorów.

UPS i Matternet - przesyłki medyczne dronami

W maju 2018 r. Federalna Administracja Lotnictwa wyznaczyła miasto San Diego jako jeden z dziewięciu głównych uczestników integracyjnego programu pilotażowego regulatorów Integration Pilot Program (IPP). Jednym z jego zadań było przetestowanie dronów w transporcie próbek medycznych i leków w ramach systemu opieki medycznej miasta.

We wrześniu 2019 roku UPS Flight Forward™, spółka UPS dedykowana dostawom za pomocą dronów, otrzymała certyfikat Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) Part 135 Standard, pozwalający wykonywać rutynowe operacje z wykorzystaniem dronów w ramach programu prowadzonego na terenie szpitala WakeMed w Raleigh, w Karolinie Północnej.

Usprawnienie działania Globalnej Sieci Logistycznej UPS wspierające szpitale i inne organizacje sektora medycznego jest głównym elementem strategii transformacji firmy. Logistyka dla sektora medycznego stanowi priorytet dla UPS, dlatego też firma stale podejmuje nowe współprace i wdraża technologie, by zapewnić lepszą opiekę nad pacjentami dzięki usprawnionej logistyce i łańcuchowi dostaw.


Informacje na temat UPS

UPS (NYSE: UPS) jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i frachtu, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. UPS, z siedzibą w Atlancie, świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Spółka UPS jest laureatem nagrody America’s Best Customer Service w kategorii usługi spedycyjne i dostawcze, przyznawaną przez tygodnik Newsweek. Spółka otrzymała również tytuł Most Valuable Brand in Transportation od magazynu Fortune i zajęła czołowe miejsce w rankingu spółek odpowiedzialnych społecznie JUST 100. Wysoko uplasowała się w indeksie zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability World Index i rankingu Harris Poll Reputation Quotient. Otrzymała również wiele innych prestiżowych wyróżnień i nagród. Więcej informacji o firmie znaleźć można na stronie ups.com® bądź na pressroom.ups.com natomiast blog korporacyjny znajduje się pod adresem longitudes.ups.com. E-biuletyn firmy, poświęcony tematyce zrównoważonego rozwoju, UPS® Horizons, można znaleźć na stronie ups.com/sustainabilitynewsletter. Najnowsze informacje o UPS dostępne są na Twitterze pod hasłem @UPS News.

Informacje o UPS Healthcare and Life Sciences

UPS Healthcare and Life Sciences dostarcza rozwiązania i wiedzę specjalistyczną w zakresie globalnego łańcucha dostaw dla sektora farmaceutycznego i biofarmaceutycznego oraz dla producentów urządzeń medycznych. UPS dysponuje ponad 740 tys. m2 powierzchni dystrybucyjnej na potrzeby branży medycznej, zgodnej ze standardami cGMP lub cGDP. UPS ma również jedną z największych na świecie sieci magazynów, obejmującą ok. 900 lokalizacji. Na potrzeby przesyłek wymagających określonych temperatur (od CRT do sprzętu kriogenicznego) oraz całodobowego monitoringu UPS stosuje usługi takie jak UPS Temperature True™ i UPS Proactive Response™. UPS wciąż rozszerza swoje usługi dla branży medycznej m.in. poprzez przejęcie firm Marken, CEMELOG i Poltraf, aby zaspokajać złożone i zmieniające się potrzeby sektora medycznego i sektora life sciences w zakresie łańcucha dostaw. Więcej informacji można znaleźć pod adresem ups.com/healthcare.

Informacje o UC San Diego Health

San Diego Health zapewnia wyjątkową, osobistą opiekę każdemu członkowi Twojej rodziny. Podstawowa opieka dla dzieci, dorosłych i seniorów jest dostępna w kilku dogodnych miejscach w całym hrabstwie. Nasza specjalna opieka nad poważnymi i złożonymi schorzeniami – w tym chorobami serca, neurochirurgią, pulmonologią i geriatryką – jest zaliczana do najlepszych w kraju. Oferujemy również więcej opcji porodowych niż jakakolwiek inna placówka w regionie San Diego, w tym szpitalne ośrodki porodowe oraz III Poziom Intensywnej Terapii Noworodków (NICU). Jest to 808-łóżkowy system medyczny ze szpitalami w Hillcrest i La Jolla, a także podstawową opieką medyczną i praktykami specjalnymi zlokalizowanymi w całej południowej Kalifornii. Nasze zaawansowane centra opieki specjalistycznej, w tym Moores Cancer Center, Sulpizio Cardiovascular Center i Shiley Eye Institute, są znane w całym regionie z leczenia opartego na badaniach naukowych i wybitnych wyników. Nasz najnowszy szpital, Jacobs Medical Center w La Jolla, oferuje zaawansowaną opiekę nad leczeniem nowotworów, specjalistycznymi operacjami i porodem. Odwiedź stronę health.ucsd.edu.

Informacje o firmie Matternet

Firma Matternet tworzy czołowe technologie do dostaw powietrznych na żądanie w środowiskach miejskich. W marcu 2017 r. jako pierwsza firma na świecie uzyskała pozwolenie na pełne działanie sieci logistycznej opartej na dronach na gęsto zaludnionych obszarach Szwajcarii. W maju 2018 r. została wybrana na dostawcę dronowych usług logistycznych dla amerykańskich szpitali w ramach pilotażowego programu integracji dronów FAA. W marcu 2019 r. firmy Matternet i UPS poinformowały o nawiązaniu współpracy mającej na celu świadczenie usług dostawy za pomocą dronów na rzecz amerykańskich systemów opieki zdrowotnej. Obecnie świadczą te usługi dla WakeMed Health, a planowane jest ich rozszerzenie na inne sieci szpitali. Więcej informacji o firmie Matternet można znaleźć pod adresem https://mttr.net.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Nowe opłaty lotnicze obowiązują od 15 lutego 2020

Następny

DJI swoimi dronami pomaga walczyć z koronawirusem

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *