AktualnościZe Świata

Amazon nie daje za wygraną

Drony Amazon Prime Air będą testowane w Indiach

Amerykańska firma Amazon, która jako jedna z pierwszych zgłosiła chęć użycia dronów do dostaw produktów ze swojego sklepu nie daje za wygraną. Ponieważ nie dostała zgody od FAA na komercyjne wykorzystanie swoich dronów tym razem spróbuje wdrożyć ten nowy sposób dostaw produktów w Indiach – dokładniej w dwóch indyjskich miastach: Mumbaju i Bangalore, w których Amazon ma swoje magazyny z produktami.

Testy dronów dostawczych Amazona w Indiach mają ruszyć już lada dzień – w październiku. Indie będą zatem rynkiem testowym dla dronów Amazon Prime Air a wszystko dzięki przepisom, a w zasadzie ich braku – Indie w swoim prawie nie mają ustaw regulujących lotu bezzałogowców. To daje szansę Amazonowi na przetestowanie swoich maszyn zanim będą mogły wejść do użycia w Stanach Zjednoczonych.

Dla przypomnienia: Amazon Prime Air to usługa firmy Amazon, która polega na dostawie przy pomocy specjalnie skonstruowanych dronów paczek o maksymalnej wadze ok. 2,3kg. Dostawa taka ma być realizowana do 3 godzin od złożenia zamówienia. Waga maksymalna została wyznaczona z prostej statystyki – przesyłki do 2,3kg stanowią aż 86% wszystkich sprzedawanych przez Amazon produktów. Są to m.in. książki, płyty i drobne sprzęty elektroniczne.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Projekt "Polska z drona". Wywiad z Jakubem Górnickim z Podróżniccy.com.

Następny

Drony Google Project Wing - pierwsza odsłona

1 Komentarz

  1. 17 lutego 2015 at 12:54 — Odpowiedz

    […] FAA – Federalna Administracja Lotnictwa w Stanach Zjednoczonych – odpowiedzialna za stanowienie prawa lotniczego na terenie USA opublikowała w minioną niedzielę szkic nowych regulacji prawnych w sprawie dronów. Niestety nie są one przyjazne dla firm kurierskich oraz dostawczych, które planowały użyć dronów do dostaw produktów. Tyczy się to głównie firmy Amazon, która zabiegała o taką możliwość już od dawna w ramach swojego programu dronów Amazon Prime. […]

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *