AktualnościPrzegląd prasy

Przegląd prasy – 28.12.2020

Zapraszam na ostatni w tym roku przegląd prasy dronowej z ostatnich dni 2020 roku.

1. Spółka Hawk-e przeprowadziła testy Zintegrowanego Systemu Transportu Materiałów Medycznych

Jakiś czas temu pisaliśmy o dronach spółki Farada Sp. z o.o., które wykonały pomyślne testy długodystansowych lotów dronem typu VTOL na odcinkach około 60 km pomiędzy Warszawą a szpitalami w Pułtusku, Sochaczewie oraz Otwocku (link do naszego artykułu).

Dron medyczny spółki Farada Sp. z o. o.
Dron medyczny spółki Farada Sp. z o. o.

Dnia 21 grudnia spółka Farada wraz ze spółką Hawk-e przeprowadziły również na Śląsku podobne testy w ramach programu Zintegrowanego Systemu Transportu Materiałów Medycznych. Przeloty dronów firmy Farada odbyły się pomiędzy Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a Górnośląskim Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach.

Źródło: https://www.hawk-e.pl/

2. Departament Handlu USA zablokował DJI

Departament Handlu USA dopisał do swojej „czarnej listy” kolejną uznaną, działającą globalnie firmę – DJI. Poprzednio z dużym rozgłosem została w ten sam sposób zablokowana firma Huawei. USA uważa firmę DJI za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i w związku z tym zakazano amerykańskim firmom prowadzenia interesów z chińskim przedsiębiorstwem.

Sklepy sprzedające drony DJI w Stanach Zjednoczonych, takie jak Best Buy czy Amazon, będą musiały zdjąć urządzenia tego producenta z półek. Ponadto przedsiębiorstwa, które współpracowały dotąd z DJI przy produkcji urządzeń lub dostarczały firmie potrzebne podzespoły, będą miały trudności z kontynuowaniem współpracy – przynajmniej w dotychczasowej formie.

Źródło: https://www.tabletowo.pl/dji-zakaz-blokada-departamentu-handlu-usa/

3. Boeing MQ-25 wykonał pierwsze testy ze zbiornikiem paliwa

Fot. Boeing

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy wykonała lot testowym MQ-25 T1 z podwieszanym zbiornikiem paliwa lotniczego (ARS), co jest znaczącym krokiem w rozwoju bezzałogowego statku powietrznego do tankowania.

Źródło: https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/boeing-mq25-pierwszy-lot-testowy-drona-z-funkcja-tankowania-w-powietrzu-10332.html

4. Wywiad z Małgorzatą Darowską – Pełnomocnikiem MI ds. BSP

Na kanale YouTube 300GOSPODARKA można znaleźć świeży ponad 20-minutowy wywiad z Małgorzatą Darowską – Pełnomocnikiem Ministra Infrastruktury ds. BSP. Wywiad jest 46 odcinkiem podcastu prowadzonego przez serwis informacyjny 300gospodarka.pl. Znajdziecie go poniżej:

5. Śniegiem z drona! Akcja McDonald’s w Szczecinie

W Polsce o śnieg zimą jest co raz trudniej, szczególnie w Szczecinie – mieście, które statystycznie pada najrzadziej w całej Polsce. Bez śniegu trudno o magiczny, zimowy klimat, a wobec tego McDonald’s przeprowadził akcję… sypania śniegiem z drona. Podążające za dostawcami drony sypały z góry śnieg podczas dostarczania zamówienia…

Realizację całej akcji można obejrzeć na poniższym filmie:

6. Wystartowała szósta edycja konkursu SkyPixel

Dnia 18.12.2020 r. ruszyła szósta edycja dronowego konkursu filmowo-fotograficznego SkyPixel, który jest wspierany przez firmę DJI. Swoje prace foto-wideo z drona można przesyłać do dnia 18 lutego 2021 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni miesiąc później 18 marca 2020 r. Wartość nagród to $80,000, a wśród nich nagrody pieniężne, drony i akcesoria DJI.

Zasady konkursu znajdziecie na stronie: https://www.skypix./contests/2020.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Drony Farady zakończyły testy dronostrad dla transportu medycznego z rekordowymi wynikami

Następny

Nowe Wytyczne Prezesa ULC w związku z prawem UE - 30.12.2020

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *