AktualnościZe Świata

DJI swoimi dronami pomaga walczyć z koronawirusem

Od pojawienia się koronawirusa w Chinach w grudniu 2019 r. epidemia rozprzestrzeniła się na całym świecie. Na dzień 12 lutego liczba ofiar śmiertelnych w Chinach przekroczyła 1113 z 44 563 potwierdzonymi przypadkami zachorowań. By rozwiązać kryzys urzędnicy ds. bezpieczeństwa publicznego w Chinach zwrócili się w stronę nowoczesnych technologii, a DJI przyszło z pomocą.

Dnia 4 lutego firma DJI przekazała 1.5 miliona dolarów (USD) na pomocy w walce z epidemią. Kolejnym krokiem, który angażował już bezpośrednio drony DJI było zaadaptowanie serii rolniczych dronów DJI Agras (starsze DJI Agras MG-1 i nowsze DJI Agras T16) do rozpylania środków dezynfekujących w obszarach potencjalnie dotkniętych koronawirusem. Drony mogą pokryć opryskiem znacznie większe powierzchnie gruntów niż tradycyjne metody, jednocześnie zmniejszając ryzyko dla pracowników, którzy w innym przypadku spędziliby więcej czasu potencjalnie narażeni zarówno na wirusa, jak i środek dezynfekujący.

Po kilku cyklach badań i testów opracowano najlepszą metodę rozpylania z powietrza środka dezynfekującego na bazie chloru lub alkoholu etylowego. Stężenie roztworu, jak również wytyczne dotyczące lotu, można modyfikować w różnych okolicznościach np. biorąc pod uwagę czy obszar jest zainfekowany, czy nie.

Drony DJI walczą z koronawirusem
Źródło: https://content.dji.com/dji-helps-fight-coronavirus-with-drones/

DJI rozpylił środek dezynfekujący na ponad 3 milionach metrów kwadratowych w Shenzhen – w mieście w południowo-wschodnich Chinach, w prowincji Guangdong, które jest uważane za „Chińską Dolinę Krzemową”. DJI pomaga również tysiącom powiatów w Chinach w zaadoptowaniu metody oprysków z dronów DJI Agras. Obszary zrzutu substancji dezynfekujących obejmują fabryki, obszary mieszkalne, szpitale i oczyszczalnie ścieków. Łącznie obejmuje to około 600 milionów metrów kwadratowych w całych Chinach, ale dzięki dronom efektywność oprysku może być 50 razy szybsza niż tradycyjnymi metody. To dobra wiadomość w czasach kryzysu, w których czas odgrywa kluczową rolę…


Oryginalny wpis z dodatkowymi informacjami znajduje się na blogu firmy DJI w języku angielskim: https://content.dji.com/dji-helps-fight-coronavirus-with-drones/.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

UPS rozszerzyła program dostaw za pomocą dronów

Następny

Pierwszy akrobacyjny "dron załogowy" firmy Drone Champions AG

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *