AktualnościWywiadyZ Polski

„Hangar D” – nowy projekt na polskim rynku dronów

Mamy wielką przyjemność przedstawić, jako pierwsi w Polsce, nowy projekt związany z dronami, który niedługo ujrzy światło dzienne. Mowa tu o projekcie „Hangar D”, stworzonym przez Pawła Kawęczyńskiego – właściciela firmy Fly Films – oraz osoby, które współtworzą pomysł Pawła: Maciejem Włodarczykiem (PAŻP) i Arturem Blochem. Choć temat jest jeszcze owiany tajemnicą, udało się namówić Pawła na krótki wywiad, na który serdecznie zapraszam.

„Hangar D” to pierwszy polski program TV poświęcony szeroko pojętej tematyce dronów. Kiedy i gdzie będzie emitowany? To niestety wciąż informacja tajna/poufna ;), ale za to mam dla Was kilka innych ciekawostek związanych z tym projektem.

Ś.D.: Czego będzie dotyczył pierwszy odcinek?
P.K.: Pierwszy odcinek pilotażowy wprowadzi wszystkich w temat programu. Poruszymy całą mase ciekawych i gorących tematów z dziedziny świata dronów. Pojawią się ciekawi goście i interesujące tematy, a całość będzie realizowana w niezwykłym „studio”, które jest samo w sobie miejscem stricte związanym z lotnictwem. Będzie się działo!

Ile będzie trwał jeden odcinek i ile ich planujesz?
W tej chwili założyliśmy 25 minut na jeden odcinek, ale to może ulec zmianie. Mamy już scenariusz ustalony na najbliższe 6 odcinków, które pojawią się w tym roku, ale cała seria będzie znacznie dłuższa.

Jaką formę będzie miał program?
Będzie kilku prowadzących oraz cała masa gości. Program ma charakter life style, w związku z czym gościć będziemy celebrytów i ludzi z różnych dziedzin o różnych pasjach. Ale drony są i pozostaną rdzeniem programu.

Jakie firmy stoją za tą produkcją?
Przede wszystkim reprezentowana przeze mnie firma Fly Films, która jest inicjatorem, pomysłodawcą i koproducentem programu. Kooproducentem programu jest TVP S.A.. Jeśli chodzi o aspekty prawne to naszym ekspertem jest Maciej Włodarczyk, również administrator grupy DP i pracownik PAŻP. Za zdjęcia „naziemne” oraz postprodukcję odpowiedzialni są bracia Sieniawscy, Bartosz i Krzysztof . Niestety pozostałych firm nie mogę póki co ujawnić, ale są to bardzo poważni gracze na polskim rynku dronów.

Co zobaczą widzowie  w nadchodzących odcinkach „Hangaru D”?
Przede wszystkim zobaczą dużo, nawet bardzo dużo akcji. „Hangar D” to przede wszystkim akcja, sfilmowana w profesjonalny i bardzo atrakcyjny sposób. Oczywiście będą również spotkania i wywiady z gośćmi, ale zdecydowanie nie będziemy jedynie siedzieć i rozmawiać przez cały odcinek ;). Każdy odcinek będzie podzielony na tematyczne działy. Będą np. działy stałe tj. „Prawo lotnicze” czy „Bezpieczeństwo lotów” sygnowany przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej.

Podsumowując: będzie ostro i będzie szybko! Będzie również masa rzeczy, które przydadzą się ludziom, którzy nie są związani w żaden sposób z dronami, ale jednocześnie chcą się tym tematem zainteresować. Co więcej – będzie cały wielki dział poświęcony dzieciakom – one przecież są przyszłością tej dziedziny!

Wielkie dzięki za rozmowę!

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Drony rolnicze będą mieć największy udział w rynku

Następny

Polacy jadą do Dubaju na World Drone Prix!

3 komentarze

 1. 25 lutego 2016 at 19:52 — Odpowiedz

  Rozumiem, że najważniejsza merytoryka, ale czytałoby się lepiej, gdyby autor pisał poprawnie po polsku, dając dobry przykład innym.
  „za niedługo” – straszne. Prawie, jakby napisać „wyłanczać” albo „półtorej roku”. Poza tym, jedne nazwiska odmienił, inne nie… Czy rozmawiał z Pawłem Sudoł i Arturem Bloch? Zakładam, że z Maciejem Włodarczykiem i Arturem Książkiem tak…

  • 25 lutego 2016 at 20:01 — Odpowiedz

   Pełna racja panie Andrzeju. Nie będę się tłumaczył, ale tekst pisany był w sporym pośpiechu i zmieniany kilakrotnie, stąd taki krzak straszny, wstyd, już poprawiłem ;). Co do samych nazwisk – taką formę dostałem od osoby, która mi wysłała odpowiedzi do wywiadu. Pytałem o odmianę nazwisk, ale dostałem informację zwrotną, że tak mają zostać więc nie zmieniałem.

 2. 25 lutego 2016 at 20:22 — Odpowiedz

  ” gościć będziemy celebrytów i ludzi z różnych dziedzin o różnych pasjach” w dzisiejszym odcinku – Krzysztof Krawczyk oblatuje Phantoma 2, Agata Młynarska o doborze odpowiednich pakietów do 250-tek …. widzę, że wszystko idzie w stronę zbijania kasy czyli kręcimy temat aby było głośno.

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *