AktualnościWydarzeniaZ Polski

Polacy jadą do Dubaju na World Drone Prix!

Polski team wyścigowych ROTORACER połączył siły z Tornado XBlades Racing, największym teamem pilotów dronów wyścigowych na świecie i wspólnie pojadą do Dubaju na World Drone Prix!

Do Dubaju, reprezentować Polskę, pojadą: Krzysztof Chartanowicz (@dronas) i Maciej Poschwald (@dronksy), którzy bez dwóch zdań są pionierami profesjonalnego latania dronami wyścigowymi w Polsce. Panowie z ROTORACER od miesięcy przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata w wyścigach dronów, a ich postępy można obserwować na ich indywidualnych kanałach na YouTube: Krzysztof „dronas” Chartanowicz i Mac „dronksy” Poschwald.

Krzysztof Chartanowicz i Maciej Poschwald - World Drone Prix 2016 - Dubai

 

Technicznie wspiera ich Marcin „marbalon” Baliniak – konstruktor i producent słynnego sterownika KFC32 do multikopterów, systemów RC dalekiego zasięgu eLeReS, współtworzył software Betaflight z modyfikacją Boris-B.

Marcin "Marbalon" Baliniak - World Drone Prix 2016 - Dubai

O samych zawodach World Drone Prix pisałem już wcześniej – odbędą się już za tydzień i potrwają od 7 – 12 marca 2016. Nasza polska ekipa wyrusza do dubaju już w ten piątek, zostało już dosłownie kilka dni na doszlifowanie umiejętności i przygotowanie sprzętu.

Kibicujmy naszym w Dubaju! Wyścigi dronów mogą stać się dość popularnym sportem i podobnie jak w e-sporcie, tutaj też mamy już teraz bardzo mocną ekipę z umiejętnościami na światowym poziomie.

Odnośniki:

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

"Hangar D" - nowy projekt na polskim rynku dronów

Następny

Duże aktualizacje aplikacji DroneRadar!

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *