AktualnościWydarzeniaZ Polski

Poznań Drone Expo już w maju! 07-09.05.2019r.

„Targi najwyższych lotów” – tak Grupa MTP tytułuje zbliżające się dużymi krokami wydarzenie, które odbędzie się już w maju w Poznaniu. To pierwsza impreza poświęcona bezzałogowcom, organizowana na terenie wystawienniczym Międzynarodowych Targów Poznańskich – lidera wśród ośrodków targowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Co dla fanów dronów szykuje organizator?

Bezpłatne wejściówki

Z okazji pierwszej edycji Poznań Drone Expo organizatorzy zdecydowali, że wstęp będzie w pełni bezpłatny na podstawie zaproszenia aktywowanego na stronie www.mtp24.pl. Aby otrzymać zaproszenie na targi Poznań Drone Expo należy napisać wiadomość na adre: kamila.adamczyk@grupamtp.pl. W odpowiedzi prześle otrzymacie zaproszenie, które należy zarejestrować na stronie www.mtp24.pl. Tak zarejestrowane bilety należy zabrać je ze sobą na targi w wersji elektronicznej (na ekranie swojego telefonu) lub drukowanej.

Bezpłatny bilet wstępny będzie dostępny również na miejscu – wymagane będzie wypełnienie ankiety rejestracyjnej.

Planowane atrakcje

Poznań Drone ExpoW Poznaniu dowiemy się m.in. o zastosowaniu dronów w służbach mundurowych, zabezpieczeniach terenu, w rolnictwie, kontroli stanu technicznego budynków i obiektów, czy też w walce ze smogiem w miastach.

Podczas targów odbędzie się Forum Poznań Drone Expo, na którym uznani specjaliści z branży przekażą wiedzę m.in. na temat np. przepisów i regulacji prawnych, rozwiązań typu „Miasto Drone Ready” na przykładzie Torunia. Będzie również mowa o niestandardowych wykorzystaniach dronów oraz… systemach antydronowych.

Planowana jest również strefa pokazów gdzie poszczególne modele dronów będą prezentowały swoje możliwości „na żywo” z zakresu usług wykonywanych za ich pomocą. Odbędą się również pokazy niezwykłych umiejętności pilotażowych.

W tym samym czasie (trwania targów Poznań Drone Expo) odbędą się Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER oraz Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER. Organizacja imprezy dronowej w czasie bloku wydarzeń energetycznych nie jest przypadkowa – branża ta korzysta przecież często z bezzałogowych narzędzi.

Pierwsze dwa dni targów (7-8 maja) planowane są od godziny 10 do 17, ostatni – do 16.

Oficjalna strona targów to www.droneexpo.pl. Po więcej szczegółów zapraszamy wkrótce!

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Skyborg. Bezzałogowy skrzydłowy ze sztuczną inteligencją

Następny

Poradnik: jak uzyskać zgodę na loty BVLOS

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *