AktualnościWyścigi dronówZe Świata

Paris Drone Festival 2017 już 4 czerwca

W najbliższą niedzielę – 4 czerwca 2017 – na Polach Elizejskich w Paryżu odbędzie się druga edycja imprezy o nazwie Paris Drone Festival. Trzeba przyznać, że to wymarzona miejscówka na taką imprezę tym bardziej, że w ramach festiwalu na Polach Elizejskich odbędą się również wyścigi dronów!

Festiwal startuje o godzinie 13:00. Jest imprezą otwartą i bezpłatną. Będzie promował odpowiedzialne korzystania z dronów oraz społeczną akceptację bezzałogowców w Paryżu poprzez pokazanie różnych cywilnych zastosowań BSP, w tym dyscypliny sportowej: wyścigów dronów. W zeszłym roku impreza przyciągnęła na Pola Elizejskie w Paryżu ponad 150.000 widzów. Organizatorzy liczą, że druga edycja Paris Drone Festiwal będzie cieszyć się jeszcze większą popularnością.

Jedną z największych atrakcji dla przybyłych widzów będą z pewnością zaplanowane wyścigi dronów. Piloci rywalizować będą na torze o długości 600 metrów o specyficznej budowie. Większość wyścigów dronów odbywa się na otwartych przestrzeniach lub stadionach. Tutaj organizatorzy mają do dyspozycji dość wąski, ale za to długi obszar dlatego tor będzie miał tylko dwa nawroty o 180 stopni, a pozostałe przeszkody będą ustawiane w linii prostej. Co ciekawe połowa toru będzie umiejscowiona… pod ziemią w tunelu samochodowym!

Paris Drone Festival 2017 Paris Drone Festival 2017 Paris Drone Festival 2017

Poniżej projekt toru wyścigowego:

Paris Drone Festival 2017
Projekt toru wyścigowego na Paris Drone Festival 2017

Bieżące informacje o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/1945419002347954/

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Odbiornik GNSS UAV/RTK dedykowany do dronów firmy SatLab

Następny

Nowy Ogar Mk2 od Novelty RPAS!

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *