AktualnościZ Polski

Powstanie system planowania lotów dla dronów

Niespełna dwa tygodnie temu – 8 lutego 2017 roku – krakowska firma FlyTech UAV oraz firma dlapilota.pl Sp. z o.o. znana operatorom dronów przede wszystkim jako twórca aplikacji DroneRadar, zawarły strategiczne porozumienie, w ramach którego zostanie opracowany unikalny system planowania lotów dronów, zintegrowany z siecią ATM (Air Traffic Management) i zgodny z nowotworzonymi europejskimi przepisami i regulacjami. Aktualnie obie firmy uczestniczą w prowadzonych przez ULC konsultacjach dotyczących wypracowania przepisów zarówno dla lotów bezzałogowych statków powietrznych w zasięgu wzroku (VLOS) jak i poza zasięgiem wzroku (BVLOS).

Celem porozumienia jest praca nad rozwiązaniami zapewniającymi zaplecze merytoryczno-infrastrukturalne dla osób cywilnych, wojska oraz instytucji państwowych. FlyTech UAV i dlapilota.pl Sp. z o.o. podjęły się również działań badawczo-rozwojowych tworząc wspólny klaster wymiany doświadczeń.

FlyTech UAV to młoda dynamicznie rozwijająca się firma, której początki sięgają akademickiego koła naukowego Politechniki Rzeszowskiej. Aktualnie FlyTech UAV projektuje i produkuje bezzałogowce na rynek cywilny. W ofercie firmy można znaleźć bezzałogowy system latający Gryf (wielowirnikowiec), Fenix (płatowiec) oraz Birdie (latające skrzydło). Firma pracuje również nad najnowszym systemem bezzałogowym, który posłuży do inspekcji mostów korzystając przy tym z nowoczesnej technologii SLAM (Simultaneous Localization and Mapping).

Firma dlapilota sp. z o.o. istnieje na polskim rynku już 15 lat, ale wśród operatorów dronów zasłynęła przede wszystkim unikalną w skali światowej aplikacją DroneRadar, która ułatwia na codzień latanie i ogólne rozeznanie w strukturach polskiej przestrzeni powietrznej prezentując jej elementy w prosty i zrozumiały sposób.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Nowy program szkolenia UAVO - szkic

Następny

Wyścigi dronów w rozmiarze XXL

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *