Ze Świata

Do 2020 roku powstanie europejski dron

Dron nEUROn z koncernu Dessault Aviation

Rządy Niemiec, Włoch i Francji rozpoczęły konsultacje w sprawie stworzenie europejskiego drona, który ma uniezależnić europejski rynek bezzałogowców od silnego wpływu Stanów Zjednoczonych i Izraela. Trzy koncerny: Grupa Airbus, Dessault Aviation, Finmeccanica połączą swoje siły, wiedzę i zasoby w celu zrealizowania tego projektu. Co ważne, od grudnia 2013 projekt europejskiego drona ma rządowe poparcie Unii Europejskiej.

Wcześniejsze osobne projekty dronów poszczególnych koncernów (np. nEUROn z koncernu Dessault Aviation) niestety nie zostały doprowadzone do końca (realizacji i sprzedaży) z racji innych priorytetów, braku potencjalnych zamówień i właśnie braku wsparcia ze strony rządów.

Ze wspomnianej współpracy prawdopodobnie powstanie dron nieuzbrojony przeznaczony do monitoringu, natomiast będzie miał opcję dodania i obsługi uzbrojenia jeśli klienci zgłoszą takie zapotrzebowanie.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Renault Kwid w komplecie z dronem

Następny

Defikopter - dron wyposażony w defibrylator (AED)

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *