Ze Świata

Renault Kwid w komplecie z dronem

Renault Kwid z dronem

Koncern motoryzacyjny Renault zaprezentował koncepcyjną wizję nowego modelu auta Renault Kwid, który byłby w standardzie wyposażony w drona (dokładnie w quadrocopter).

Kopter ma się mieścić w tylnej części auta – w rozsuwanym automatycznie dachu. Na życzenie kierowcy startowałby samodzielnie po czym unosząc się nad autem i korzystając z wbudowanej kamery informowałby o stanie drogi, utrudnieniach, natężeniu ruchu lub po prostu zrobiłby zdjęcie z podróży. Renault przewiduje również opcję sterowania manualnego dronem poprzez dodatkowy panel na desce rozdzielczej lub korzystając w wyjmowanego tabletu. Dron ma również latać w pełni autonomicznie wykorzystując tylko współrzędne GPS.

Wersja produkcyjna Renault Kwid ma ukazać się już w 2016 roku. Czy będzie to zapoczątkowany nowy trend koncernów samochodowych  i czy drony wejdą do standardowego użycia w samochodach? Kto wie – patrząc jednak na ich rosnącą popularność jest to bardzo możliwe.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Przemyt papierosów dronem na granicy rosyjsko-litewskiej

Następny

Do 2020 roku powstanie europejski dron

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *