Ze Świata

Przemyt papierosów dronem na granicy rosyjsko-litewskiej

Przemyt papierosów dronem

Funkcjonariusze rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa przechwyciły w rejonie Kaliningradu zdalnie sterowany model samolotu, który szmuglował papierosy przez rosyjską-litewską granicę. Złapany samolot to prymitywnej konstrukcji dron całkiem pokaźnych rozmiarów (4 metry rozpiętości, 10kg wagi), który wykonywał autonomiczny lot z użyciem GPS po zaprogramowanych wcześniej punktach trasy. Był również wyposażony w kamerę oraz silnik spalinowy.

Dron został spostrzeżony gdy leciał na niskim pułapie blisko ziemi do ustalonej strefy zrzutu gdzie miał dostarczyć podczepione pod model kartony z papierosami. FSB oznajmił, że dron został zbudowany przez organizację kryminalną działającą w Rosji i na Litwie, a ludzie odpowiedzialni za całą operację szmuglowania papierosów zostali już aresztowani.

Przemyt papierosów dronem - 2

To pierwszy tego typu przypadek przechwycenia drona przez rosyjskie służby w tym rejonie. Szacuje się, że z jednego kursu zdalnie sterowanego drona przemytnicy mogli zarobić na papierosach (10kg) około $1300.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

There is no more story.

Następny

Renault Kwid w komplecie z dronem

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *