AktualnościLotnictwo wojskoweZe Świata

Dron BirdEye 650D może operować do 24 godzin

BirdEye 650D

Firma Israel Aerospace Industries pokazała najnowszy trzeci wariant niewielkiego drona z serii BirdEye 650 w wersji D, który będzie mógł pozostać w powietrzu nie na 2-3 godziny jak to miało miejsce w poprzednich wariantach, lecz aż 24 godziny bez lądowania!

IAI uzyskało tak długi czas lotu drona stosując stosunkowo prosty zabieg – wymieniono silnik elektryczny stosowany w poprzednich wersjach na silnik spalinowy, a w konstrukcji płatowca przewidziano odpowiednio duży zbiornik paliwa umożliwiający wzięcie zapasu na 20-24-godzinny lot. To wymogło również takie zmiany w konstrukcji drona jak dłuższy kadłub i większa rozpętość. BirdEye 650D zwiększył dzięki temu maksymalną masę startową do 30kg natomiast promień operacyjny wynosi ok. 50km.

BirdEye 650D został wyposażony w liczne spadochrony ratunkowe i poduszki powietrzne. Jeden ze spadochronów znajduje się na spodzie drona – po wystrzeleniu powoduje on obrócenie się bezzałogowca „na plecy” co zabezpiecza przed uderzeniem i uszkodzeniem podwieszone pod skrzydła wyposażenie.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Drony. Skrzydła Śmierci - film dokumentalny

Następny

2014 China UAV conference and exposition - start: 9.07.2014, Pekin

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *