AktualnościZ Polski

ULC wyznaczył firmę do obsługi UAVO

Na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego w dniu 12 kwietnia 2016 pojawiło się ogłoszenie Prezesa Urzędu, w którym możemy przeczytać o wyborze prywatnego podmiotu (firmy), który będzie zajmował się czynnościami zwiazanymi z wydawaniem świadectwa kwalifikacji UAVO dla operatorów bezzałogowców.

ULC dokonał oceny nadsyłanych zgłoszeń i ostatecznie z dwóch końcowych podmiotów wybrał firmę RFgroup Kancelarii Ułatwień Lotniczych – Ryszard Foltynowicz z siedzibą w Warszawie przy ul. Rogalskiego 2/70 do prowadzenia procedury wydawiania świadectw kwalifikacji dla specjalności.

Jednocześnie drugi kandydat – firma Dron House S.A. nie została wybrana, taka informacja również znajduje się w ogłoszeniu.

Za co będzie odpowiedzialny nowy podmiot?

Wybierając prywatną firmę ULC tym samym przerzuca na nią większość obowiązków związanych z obsługą świadectwa kwalifikacji UAVO. Do zadań wybranego podmiotu będzie należało m.in. przyjmowanie i weryfikacjia wniosków o UAVO, wymiana UAVO związanych ze zmianą uprawnień wpisanych do świadectwa lub po upływie ważności.

Treść ogłoszenia można przeczytać na oficjalnej stronie ULC tutaj.
.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Krótka historia wielowirnikowców

Następny

DJI zaprezentował Matrice 600!

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *