AktualnościStatystykiZ Polski

Statystyki UAVO na dzień 19.04.2018

Co jakiś czas wysyłam zapytanie do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o informacje odnośnie bieżących statystyk wydawanych świadectw UAVO. Dzięki uprzejmości pani Beaty Łojszczyk – Naczelnika Wydziału Rejestru Personelu Lotniczego z Departament Personelu Lotniczego ULC prezentuję aktualne dane dotyczące świadectw kwalifikacji UAVO.

Na dzień 19.04.2018 wydano łącznie 6846 świadectw kwalifikacji UAVO (dla operatorów BSP), z czego 352 świadectwa wydano kobietom i 6494 świadectwa wydano mężczyznom.

Uprawnienie podstawowe VLOS wpisywane do UAVO wydano 5638 mężczyznom i 302 kobietom.

Uprawnienie podstawowe BVLOS wpisywane do UAVO wydano 946 mężczyznom i 55 kobietom.

Uprawnienie dodatkowe INS wpisywane do UAVO wydano 113 mężczyznom i 7 kobietom.

W raporcie znajdziecie również dokładne dane statystyczne wydanych wybranych typów świadectw kwalifikacji UAVO. Raport pokazuje wszystkie ważne uprawnienia, w tym również zawarte w świadectwach kwalifikacji, które nie zostały wymienione po wejściu w życie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 19 września 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadectw kwalifikacji (Dz.U. z 2016 r., Poz. 1630):

Raport UAVO - 19.04.2018 - wszystkie uprawnienia

Raport w wersji oryginalnej (PDF od ULC) do pobrania tutaj. Raport zostanie umieszczony również na stronie ULC w dwóch miejscach: w statystykach ogólnych i w zakładce UAV.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Drony w branży security. Targi Securex w Poznaniu

Następny

APS wraz z Grupą PZU zneutralizują niebezpieczne drony

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *