AktualnościZ Polski

Rozszerzona gwarancja Autel Robotics Care już dostępna w sprzedaży

Od teraz w razie uszkodzenia drona Autel Robotics w wyniku błędów w pilotażu za niewielką dopłatą możesz dokonać dwukrotnej wymiany sprzętu w ciągu roku. Autel Robotics uruchomił właśnie usługę obsługi powypadkowej swoich dronów w ramach rozszerzonej gwarancji Autel Robotics Care.

ARTYKUŁ REKLAMOWY

Rozszerzona gwarancja działa jak ubezpieczenie aerocasco choć za utraconego drona nie otrzymuje się jego pieniężnej równowartości. Użytkownik ma za to gwarancję pokrycia kosztów naprawy lub wymiany sprzętu nawet jeśli zniszczył go z własnej winy.

Kiedy zadziała gwarancja Autel Robotics Care?

W ramach Autel Robotics Care w razie uszkodzenia drona w wyniku upadku lub kolizji będących skutkiem błędu operatora a także innego zdarzenia losowego nabywca gwarancji rozszerzonej ma prawo do naprawy lub wymiany całego sprzętu. Obejmuje również zalania sprzętu co pozwala z większą swobodą i mniejszym stresem cieszyć się lotami nad zbiornikami wodnymi, w trakcie niewielkich opadów lub przy dużej wilgotności powietrza.

W razie wymiany użytkownikowi wysyłany jest fabrycznie nowy produkt lub zamiennik wymienianego urządzenia o takiej samej charakterystyce użytkowej i niezawodności, co wyrób fabrycznie nowy. Należy jednocześnie zwrócić pierwotnie nabyty produkt, który wraca na własność producenta – Autel Robotics. Jest to o tyle istotne, że dodatkowa gwarancja nie zadziała w przypadkach, w których utracono drona w całości lub utracono części jego wyposażenia podlegające tej gwarancji.

Autel EVO II

Dla jakich modeli i w jakich krajach działa Autel Robotics Care?

Usługa Autel Robotics Care obejmie modele dronów Autel Robotics EVO II, EVO II Pro oraz EVO II Dual i ma zastosowanie do całego drona, gimbala, kamery oraz akumulatorów i wirników.

Należy też zwrócić uwagę na to, że są oddzielne rozszerzenia gwarancji CARE dla dronów z różnymi kamerami (6K, 8K, Dual 640T), a gwarancja kupiona na jeden rodzaj gimbala z kamerą nie przechodzi na pozostałe.

Nowa usługa gwarancyjna aktualnie jest dostępna w USA, UE i terytorium głównym Chin.

Kiedy wykupić Autel Robotics Care?

Najłatwiej rozszerzoną gwarancję można nabyć w przypadku gdy produkt nie został jeszcze aktywowany lub w ciągu 48 godzin po jego aktywacji i zarazem jest wciąż w okresie podstawowej gwarancji. Jest również możliwość dokupienia Autel Robotics Care po minięciu 48 godzin o aktywacji, ale wciąż w okresie standardowej gwarancji. Wymagana jest jednak wysyłka produktu do oficjalnego serwisu Autel Robotics, gdzie poddany zostanie on sprawdzeniu. Jeśli wynik takiej kontroli będzie prawidłowy, użytkownikowi przysługuje prawo do zakupu gwarancji rozszerzonej.

Gwarancję rozszerzoną można nabyć na jeden i ten sam produkt tylko jeden raz.

Procedura zgłoszenia wymiany w ramach rozszerzonej gwarancji Autel Robotics Care

Sama procedura wymiany nie powinna nastręczyć nikomu problemów. Można ją zawrzeć w kilku prostych krokach:

  • Krok 1: Skontaktuj się z pomocą techniczną Autel Robotics.
  • Krok 2: Odeślij drona, gimbal i akumulator.
  • Krok 3: Zapłać opłatę z tytułu wymiany.
  • Krok 4: Odbierz przesyłkę z zamiennikiem.

Co warto zaznaczyć: przyjęcie uszkodzonego drona oraz odesłanie nowego po wymianie jest nieodpłatne. Dla klientów z obszaru UE preferowany kontakt z pomocą techniczną to:

Gdzie kupić i ile kosztuje Autel Robotics Care?

Rozszerzona gwarancja dostępna jest w formie karty z unikalnym kluczem gwarancyjnym, który w procesie aktywacji usługi należy przypisać do numeru seryjnego swojego drona. Karty rozszerzonej gwarancji można nabyć w sklepach:

Ceny usługi oraz koszty kolejnych wymian są zależne od modelu drona i kształtują się następująco:

ProduktSugerowana cena detaliczna gwarancjiKoszt pierwszej wymianyKoszt drugiej wymiany
Autel Robotics Care – EVO II819 zł€ 139€ 169
Autel Robotics Care – EVO II Pro819 zł€ 149€ 189
Autel Robotics Care – EVO II Dual 640T4 399 zł€ 799€ 899

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

VIII edycja konkursu Droniada - 28.06. - 4.07.2021 r.

Następny

Oferta specjalna: Autel EVO II Dual 640T (iRay640) z rozszerzoną gwarancją

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *