AktualnościZe Świata

Drony Autel uzyskają certyfikaty C0-C4 do końca 2023 r.

Jak podaje w komunikacie na swojej stronie producent Autel Robotics – drony Autel będą certyfikowane do nowych kategorii lotu zgodnie z prawem UE a poszczególne modele Autela uzyskają certyfikaty C0-C4 uprawniające do latania w kategorii otwartej (OPEN) od 1 stycznia 2024 r.

Zgodnie z prawem UE termin oznaczania dronów etykietą identyfikacyjną nowej klasy C0-C4 do lotów w kategorii OPEN zgodnie z Rozporządzeniami (UE) 2019/947 i 2019/945 został przesunięty na 1 stycznia 2024 r. W ciągu nadchodzących 6 miesięcy Autel Robotics podda certyfikacji dostępne obecnie na rynku drony Autel – zarówno te komercyjne jak i przemysłowe.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi producent podzielił swoje produkty na kategorie zgodnie wytycznymi z przepisów UE takimi jak waga, funkcja zdalnej identyfikacji, poziom hałasu, funkcja geo-awareness i wiele innych. Firma Autel współpracuje z jedną z największych i zaufanych organizacji certyfikujących w Europie, aby zapewnić, że certyfikacja CE zostanie zakończona przed terminem wejścia w życie przepisów, czyli przed styczniem 2024 r.

Przewidziany jest następujący przydział certyfikatów C0-C4 poszczególnym dronom Autel:

Producent dokłada wszelkich starań, aby drony Autel spełniały niezbędne standardy certyfikacji, zapewniając niezawodne i zgodne z prawem produkty.

Oficjalny komunikat w tej sprawie Autel Robotics opublikował tutaj.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Nowe Wytyczne nr 15 i nr 17 Prezesa ULC w sprawie BSP

Następny

Akcja informacyjna ULC dla użytkowników dronów

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *