AktualnościZe Świata

Drony AUTEL serii EVO Max z certyfikatem C2

Flagowa seria dronów AUTEL EVO Max dostała certyfikat C2 (nr certyfikatu: 0370-UAS-0008). To oznacza, że będzie można je wykorzystywać w podkategorii A2 kategorii otwartej zgodnie z przepisami UE.

Za jakiś czas informacja pojawi się na stronie EASA w tabeli z certyfikowanymi dronami. Póki co informację o przydzieleniu C2 dla serii AUTEL EVO Max (4T, 4N, 4T Pro) przekazał producent oraz polski dystrybutor – ACTION S.A. Informację tę można zweryfikować na stronie https://apps.applus.com/microsites/fecip/list?name=&number=0370-UAS-0008.

Certyfikat C2 dla dronów upoważnia do użytkowania ich w kategorii otwartej – podkategorii A2, czyli mogą latać w odległości minimalnej poziomej 30 m od osób postronnych lub w odległości minimalnej poziomej 5 m od osób postronnych jeśli pilot uruchomi tryb niskiej prędkości (< 3 m/s) w dronie.

Do końca 2025 r. drony te będzie można również użytkować w kategorii szczególnej w operacjach na podstawie krajowych scenariuszy standardowych NSTS (NSTS-01/NSTS-05) gdzie żadna klasa drona nie jest wymaga. To samo tyczy się podkategorii A3 w kategorii otwartej (przy czym mając możliwość użytkowania C2 w A2 – latanie w A3 nie ma większego sensu).


Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Dron transportowy DJI FlyCart 30 – nowa era transportu na małych wysokościach

Następny

Oficjalna odpowiedź ULC w sprawie stosowania Remote ID od 1.01.2024 r.

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *