AktualnościZ Polski

Akcja informacyjna ULC dla użytkowników dronów

Po licznych incydentach z dronami latającymi nielegalnie w pobliżu podchodzących do lądowania samolotów pasażerskich na lotniskach w Warszawie i Katowicach Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpoczął akcję informacyjną, której głównym nośnikiem informacji jest ulotka/plakat z informacjami dla użytkowników dronów: co należy robić a czego nie wolno, kiedy latasz dronami?

Wspieramy takie akcje, bo w najbardziej oczywisty sposób wpływają one na podniesienie świadomości użytkowników dronów a co za tym idzie – wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo statków powietrznych nad polskim niebie.

Oficjalny komunikat ULC w tej sprawie znajduje się na stronie: https://ulc.gov.pl/pl/aktualnosci/6239-co-nalezy-robic-a-czego-nie-wolno-kiedy-latasz-dronami-ulotka-plakat – tutaj też można pobrać w pliku PDF pełnowymiarowy plakat lub dwustronną ulotkę do druku.

Moim zdaniem ULC powinien dość mocno zaakcentować, że takie ulotki powinny być dodawane do każdego sprzedawanego w Polsce drona, a plakaty powinny znaleźć się w stacjonarnych sklepach z dronami oraz na stronach internetowych sklepów oferujących drony w sprzedaży on-line.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Drony Autel uzyskają certyfikaty C0-C4 do końca 2023 r.

Następny

DroneMap - nowe narzędzie od PAŻP

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *