AktualnościWydarzeniaZ Polski

VIII edycja konkursu Droniada – 28.06. – 4.07.2021 r.

Nauka – przygoda – emocje. Te słowa najlepiej oddają charakter konkursu technologicznego Droniada. Tegoroczna edycja Droniady odbędzie się na lotnisku Kąkolewo koło Grodziska Wielkopolskiego w dniach od 28 czerwca do 4 lipca. Latające roboty będą szukać figur geometrycznych symbolizujących patogeny chorób roślin. Wykorzystają do tego chmurę obliczeniową i sztuczną inteligencję.

Wykryj z powietrza patogeny chorób roślin! Gdy Twój latający robot znajdzie np. parcha jabłoni, to użyj żółtych kulek paintballowych jako herbicydów. Pomogą Ci w tym chmura obliczeniowa i uczenie maszynowe – sztuczna inteligencja. Oto zadania tegorocznego konkursu technologicznego Droniada w wielkopolskim Kąkolewie.

Organizatorzy w pakiecie startowym gwarantują ćwiczebne figury geometryczne, dostęp do środowiska chmurowego Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego PCSS, które znacząco usprawni uczenie maszynowe, kulki paintballowe od Paintball Radom Factory i opiekę mentorów. Z nimi można przedyskutować problemy informatyczne i mechatroniczne oraz dowiedzieć się jak rozwiązania konkursowe przekuć na sukces rynkowy.

W ten sposób Droniada już po raz ósmy staje się kuźnią kadr przemysłu 4.0. Jeśli interesujesz się robotyką, dronami czy też sztuczną inteligencją – dołącz do ośmiu zespołów, które już się zameldowały na starcie! Czekają na Ciebie nauka, przygoda i emocje. ponadto nagrody finansowe i rzeczowe, w tym od Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa.

Więcej informacji na: http://droniada.eu/.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Wideo z premiery DJI Zenmuse P1 & L1 i YellowScan Mapper

Następny

Rozszerzona gwarancja Autel Robotics Care już dostępna w sprzedaży

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *