AktualnościRatownictwoZe Świata

Ratowniczy Land Rover z dronem na wyposażeniu

Land Rover opracował specjalną wersję swojego flagowego modelu Land Rover Discovery dedykowanego do akcji ratowniczych dla austriackiego oddziału Czerwonego Krzyża. Auto powstało na bazie wcześniejszego projektu pod nazwą „Project Hero”, a jego opracowanie do wersji obecnej zajęło 18 miesięcy wzajemnej współpracy marki LR z organizacją Czerwony Krzyż.

Najnowszy Land Rover – Emergency Response Vehicle został zaprezentowany na paryskim Motorshow 2 października tego roku. Z naszego (dronowego) punktu widzenia najciekawszym elementem jest oczywiście dron będący na wyposażeniu zestawu.

Land Rover Red Cross

Jest to 8-wirnikowiec X8 z czterema ramionami i silnikami w układzie współosiowym (coaxial). W jego standardowym wyposażeniu jest kamera termowizyjna, która – wg danych z powyższej grafiki – potrafi wykryć auto z odległości 1km oraz osobę z odległości 440m. Do jego obsługi używa się niewielkiego panelu z drążkami sterowania oraz wbudowanym ekranem z podglądem z kamery. Ekran jest dotykowy i umożliwia natychmiastowe podanie współrzędnych geograficznych wybranego punktu widocznego okiem kamery.

Na chwilę obecną niewiele więcej wiadomo o specyfikacji samego drona (czasie lotu czy też samej konstrukcji). Będziemy śledzić temat i uaktualniać informacje. Cieszy jednam sam fakt, że możliwości dronów w akcjach SAR są dostrzegane przez tak duże marki jak Land Rover i poważane organizacje charytatywne jak Czerwony Krzyż.

Nie jest to pierwsza współpraca marki Land Rover z Czerwonych Krzyżem – firma współpracuje z organizacją charytatywną od 1954 roku.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Zawody UAV Challenge 2018 - wyniki

Następny

Co się stanie, gdy dron uderzy w skrzydło samolotu?

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *