AktualnościPrzesyłki kurierskieZastosowania dronówZe Świata

Pierwsza udana dostawa paczki dronem na terenie USA

W miniony – piątek 17 lipca w stanie Virginia, USA – doszło do pierwszego legalnego (za pozwoleniem FAA) lotu drona z przesyłką. Paczka z lekami została z powodzeniem dostarczona do kliniki medycznej w Virginii przez niewielkiego drona przygotowanego przez australijski start-up Flirtey. Dokładnie tak – australijski start-up Flirtey przy współpracy z NASA, uniwersytetem Virginia Tech oraz kilkoma organizacjami medycznymi w Virginii dokonali historycznego lotu po raz pierwszy wyprzedzając tym samym Amazona, który od wielu miesięcy stara się o pozwolenia na tego typu loty na terenie USA.

https://twitter.com/Fly_Flirtey/status/622133362774437889/photo/1
https://twitter.com/Fly_Flirtey/status/622133362774437889/photo/1

Lot odbył się w jednej z sześciu lokalizacji będących na terenie USA, w których FAA (Federal Aviation Administration) zezwoliło na badania dronów w powietrzu i loty testowe. Na pozywyną decyzję o możliwościach lotów dla Flirtey zapewne wpłynął też fakt, że cel lotów był bardziej szczytny niż w przypadku dostaw Amazon’a – chodziło o sprawdzenie możliwości dostarczania leków do trudno dostępnych odizolowanych obszarów znajdujących się w stanie Virginia, USA.

Start-up Flirtey testuje również swoje drony w Nevadzie, gdzie realizuje swoje operacje komercyjnych dostaw przy pomocy drona wraz z Uniwersytetem w Nevadzie w ramach projektów badawczych.

Sam lot uważa się za spory przełom w branży lotniczych dostaw przy pomocy dronów na terenie USA. Mimo wszystko przez wielu jest on uznawany bardziej jako lot symboliczny, bo FAA nie ma póki co zamiaru liberalizować prawa dotyczącego lotów na terenie USA. Tym samym wszystkie loty tego typu wciąż będą realizowane jedynie na terenach wyznaczonych do testów bezzałogowców cywilnych.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Jaki dron na początek do nauki latania?

Następny

Dron Orion pobił rekord czasu lotu

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *