AktualnościZe Świata

Amazon z pozwoleniem od FAA na testy dronów!

Stało się – firma Amazon, która od wielu miesięcy „walczy” z FAA o pozwolenie na loty dronów ma w końcu szansę zrobić pierwszy większy krok w stronę realizacji programu Amazon PrimeAir czyli do dostarczania przesyłek dronami ze sklepu Amazon.com. FAA zezwoliło na testowe loty tych dronów. Wciąż nie jest to pozwolenie na ich komercyjne wykorzystanie na zurbanizowanych terenach, ale to pierwsze pozwolenie (po wielokrotnych odmowach) wydane Amazonowi przez FAA.Oczywiście FAA nie byłaby sobą gdyby nie dała pozwolenia z dość dużymi ograniczeniami. Jakie to ograniczenia? Operatorzy dronów Amazon będą musieli mieć licencję pilotów, zatem prawdopodobnie piloci normalnych samolotów będą podnajmowani do testów. Co więcej drony Amazon będą mogły prowadzić testy tylko w dzień i nie wyżej niż około 120 metrów od ziemi. Zezwolono również jedynie na loty VLOS, czyli w zasięgu wzroku co może być największym ograniczeniem dla Amazona, który w końcu chce dostarczać przesyłki na dalekie dystanse.

Wszystkie nałożone na Amazon ograniczenia są efektem projektu ustawy, nad którym FAA pracuje od dawna i który chce wprowadzić w życie. Łatwo sobie zatem wyobrazić, że jeśli tak się stanie do usługi kurierskie na terenie USA przy pomocy dronów nie będą miały zwyczajnie sensu…

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Drony na kłusowników. Program Air Shepherd.

Następny

Ares - dron z maksymalnie uproszczonym sterowaniem

1 Komentarz

  1. 8 kwietnia 2022 at 09:55 — Odpowiedz

    Wprawdzie artykuł trochę wiekowy, ale teraz amazon miałby idealne możliwości do testowania dronów na Ukrainie, zwłaszcza przy dostarczaniu leków i materiałow opatrunkowych. A loty nocne byłyby normą.

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *