AktualnościFotografiaHobbyZe Świata

Ares – dron z maksymalnie uproszczonym sterowaniem

Firma Ares Drones oferuje drony oraz oprogramowanie do ich sterowania dostępne na iPhone i iPad, które maksymalnie uprości sterowanie latającymi wirnikowcami. Projekt wystartował niedawno na Kickstarterze i potrzebuje $50,000 do wcielenia go w życie.

Aplikacja Ares Drones

Drony firmy Ares nie potrzebują do sterowania skomplikowanej aparatury. Same wielowirnikowce nie potrzebują też specjalnych ustawień i modyfikacji by przygotować je do lotów. Do ich sterowania potrzebna jest jedynie aplikacja, w której na mapie określonego terenu zaznacza się ścieżkę lotu, wysokość oraz punkt, na którym ma się skupić obiektyw kamery podwieszonej pod drona. Poprzez jedno kliknięcie w aplikacji dron uniesie się, rozpocznie lot po wyznaczonej trasie i nagrywanie filmu lub sesji zdjęć wybranego obiektu na mapie w wysokiej rozdzielczości . Po nagraniu nasz film lub zdjęcia znów jednym kliknięciem aplikacji może zostać od razu umieszczony gdziekolwiek wskażemy w sieci – w mediach społecznościowych, na YouTube itd.

W najtańszej opcji drony Ares kosztują $699 natomiast w najwyższej – ze stabilizowaną kamerą 4K i bezpośrednim streamingiem do aplikacji w rozdzielczości 1080p – $1199.

Aplikacja Ares Drones

Na uwagę zasługuje sama aplikacja, która – jak podkreślają producenci – jest prosta w obsłudze, ale zarazem inteligentna. Czym to się objawia? Między innymi tym, że aplikacja ma wbdowaną bazę stref zakazanych (np. sąsiedztwo lotnisk), w których nie można latać i ostrzega o tym na etapie tworzenia trasy przelotu. Co więcej aplikacja sugeruje również parametry lotu biorąc pod uwagę bieżące warunku pogodowe jak np. kierunek i prędkość wiatru w danym miejscu.

Same drony Ares (a raczej ich prototypy) są proste, żeby nie powiedzieć toporne. No ale to prototypy – może wersje finalne będą bardziej atrakcyjne.

Drony Ares

Adres do projektu na Kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/aresdrones/ares-finally-a-drone-everyone-can-fly

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Amazon z pozwoleniem od FAA na testy dronów!

Następny

Brytyjskie Watchkeeper'y dla polskiej armii?

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *