AktualnościZe Świata

Dron Orion pobił rekord czasu lotu

Rekord Guinessa w kategorii najdłuższego lotu drona właśnie został pobity. Poprzedni wynosił 30 godzin i należał do wojskowych Global Hawk’ów. Inny merykański dron o nazwie Orion, który powstał do celu długich i wysokich przelotów ustalił nowy rekord, który wyniósł aż 80 godzin i 2 minuty.

Dron Orion to 40-metrowy płatowiec napędzany dwoma silnikami Diesla. Może latać kilkanaście kilometrów nad ziemią i jak udowodnił jeden taki lot może trwać prawie 3,5 doby. Konstruktorzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i już zapowiadają, że rekord ten można wydłużyć nawet do 5 dniu czyli około 120 godzin non stop w powietrzu.

Dron Orion
Dron Orion

Największym paradoksem konstrukcji Orion jest jednak fakt, że mimo iż jest to dron wojskowy – wojsko wcale nie jest nim zainteresowane, przynajmniej to amerykańskie. Pentago ograniczył bowiem wydatki na tego typu rozwiązania, a armia Stanów Zjednoczonych jest w zupełności zadowolona z 30-godzinnych lotów Global Hawków. Zatem póki co Orion jest jedynie ciekawostką, która byćmoże w przyszłości znajdzie swojego nabywce i będzie jeszcze służyć w wojsku wykorzystując swoje największe atuty.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Pierwsza udana dostawa paczki dronem na terenie USA

Następny

Holden Astra vs drony - reklama

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *