AktualnościZ Polski

Lądowiska LPR widoczne od dziś w DroneRadar

Od dzisiaj – 30 lipca 2020 – w aplikacji DroneRadar można zauważyć nowe jednokilometrowe strefy wokół lądowisk przyszpitalnych Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Łącznie pojawiło się 286 takich stref.

Nowe strefy lądowisk LPR noszą nazwę „LPR/HEMS” z numeracją „Hxyz” (gdzie „xyz” to numer strefy) i zostały sklasyfikowane jako DRAI, czyli Drone Radar Airspace Information. DRAI oznacza zatem informację o przestrzeni, nie jest to struktura powietrza, w związku z tym sygnalizator na górze aplikacji (zielone, pomarańczowe, czerwone światło) świeci się w tych miejscach zawsze kolorem zielonym.

Jednocześnie w komunikacie na stronie DroneRadar na Facebook’u pojawiła się informacja, iż z powodu technologicznych ograniczeń położenie śmigłowców LPR nie będzie pokazywane w tej aplikacji na żywo:

„Kiedyś przez krótką chwilę uruchomiliśmy usługę polegającą na tym, że śmigłowiec generował przed sobą wirtualną strefę zakazu lotów (NoFlyZone). Niestety z uwagi na ograniczenia techniczne, polegające na zbieraniu lokalizacji śmigłowców LPR przez satelity (mamy gwarancję pozycji niezależnie od tego jak nisko leci śmigłowiec), dane o położeniu śmigłowca otrzymujemy co 2 minuty. Z tego powodu przy założeniu, że maksymalna prędkość śmigłowca to 200 km/h, musieliśmy utworzyć ponad sześciokilometrowe strefy w kształcie lejków przed śmigłowcem, co skutkowało tym, że LPR zbliżający się np. do Warszawy, wyłączał możliwość lotów dronami w połowie miasta. Dzisiaj, w zamian, wzgląd w pozycję śmigłowców ma Służba Ruchu Lotniczego w PAŻP, która ma narzędzie do selektywnego wysłania do operatorów, informacji o zbliżającym się śmigłowcu LPR.” – źródło: https://www.facebook.com/DroneRadar/photos/a.929680977126789/3425488564212672/

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

PKN Orlen uruchomił monitoring rurociągu przy pomocy drona

Następny

Konkurs MyGalileoDrone z pierwszą nagrodą 100 000 EUR

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *