AktualnościZe Świata

Konkurs MyGalileoDrone z pierwszą nagrodą 100 000 EUR

Instytucja o nazwie European Global Navigation Satellite Systems Agency (GSA) ogłosiła konkurs o nazwie #MyGalileoDrone, którego celem jest zaprojektowanie i rozwój aplikacji oraz usług opartych o drony, które wykorzystywałyby odbiornik nawigacji satelitarnej obsługujący europejski system Galileo. Pierwsza nagroda jest w wysokości 100 000 € a łączna pula nagród wynosi 230 000 €.

Instytucja GSA zarządza interesami publicznymi w związku z europejskimi programami globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS), europejskim systemem wspomagania satelitarnego (EGNOS) oraz Galileo.

Celem konkursu #MyGalileoDrone jest zaprojektowanie i rozwój, przy użyciu odbiornika obsługującego system Galileo, aplikacji i usług opartych na dronach, związanych m.in. z inteligentną mobilnością, zrównoważonym rolnictwem, ochroną środowiska oraz wykorzystaniem synergii pomiędzy danymi kosmicznymi i sieciami komórkowymi (5G) oraz Internetu Rzeczy (IoT).

W konkursie udział może wziąć każdy – osoby prywatne, start-upy, MŚP oraz jednostki naukowo-badawcze.

Pierwszym krokiem do wzięcia udziału jest zgłoszenie pomysłu do 31 sierpnia, który następnie zostanie opracowany w kolejnych fazach konkursu.

Organizatorzy dla najlepszych projektów przewidzieli cztery nagrody finansowe:

  • 1. miejsce: 100 000 euro
  • 2. miejsce: 60 000 euro
  • 3. miejsce: 40 000 euro
  • 4. miejsce: 30 000 euro.

Oficjalna informacja prasowa o konkursie znalazła się tutaj i zawiera więcej informacji. Organizatorzy zapraszają również do udziału w seminariach informacyjnych organizowanych przez GSA w dniach 4 i 17 sierpnia: https://www.gsa.europa.eu/webinars.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Lądowiska LPR widoczne od dziś w DroneRadar

Następny

Matrice 300 RTK z algorytmem awaryjnego lądowania na 3 silnikach

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *