AktualnościWydarzeniaZe Świata

Konkurs ERL Emergency 2019. Specjalna nagroda dla dronów

W akcjach ratunkowych systemy robotyczne mogą odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu zespołom ratowniczym zdalnego dostępu do miejsca awaryjnego. Konkurs ERL Emergency 2019 ma na celu rozwój zaawansowanych autonomicznych rozwiązań z płynną nawigacją.

ERL, czyli European Robotics League (Europejska Liga Robotyki) to innowacyjny konkurs koncentrujący się na zadaniach, które roboty muszą wykonywać w realistycznych akcjach ratunkowych. Konkurs składa się z wielu mniejszych lokalnych turniejów, które odbywają się w różnych miejscach w Europie oraz kilku dużych głównych wydarzeń.

Pierwszy konkurs ogłoszono w lipcu 2018 r. i skupiono się na robotach lądowych i morskich. Drugi, który odbędzie się w lutym 2019 r. w siedzibie Advanced Centre for Aerospace Technologies (CATEC) w Sewilli w Hiszpanii, obejmie roboty latające i lądowe pracujące zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zespoły biorą udział w co najmniej dwóch turniejach (lokalnych i głównych) rocznie i otrzymują oceny na podstawie ich wyników. Następnie dwie najlepsze wyniki turniejowe drużyny są sumowane, a zespoły są klasyfikowane na podstawie tak obliczonej punktacji.

Specjalna nagroda GSA

Europejska Agencja ds. Satelitarnego Systemu Satelitarnego (GSA, European Global Navigation Satellite Systems Agency) przyzna specjalną nagrodę w konkursie ERL Emergency 2019 zespołom, których roboty wykorzystają rozwiązania oparte na GALILEO i EGNOS.

Roboty latające będą miały do wykonania dwa rodzaje zadań: precyzyjne lądowanie w określonych współrzędnych geograficznych i precyzyjny zawis w miejscu w punkcie o określonych współrzędnych. W przypadku robotów lądowych będzie tylko jeden typ zadania – precyzyjna nawigacja po wskazanych punktach.

Zarejestruj się!

Zespoły, które są zainteresowane udziałem w konkursie ERL Emergency 2019, powinny dokonać rejestracji maksymalnie do 12 października. Kompletny regulamin i procedura aplikacji do konkursu znajduje się tutaj.

Ważne daty:

  • 12 październik 2018: Deadline for Application Part 1
  • listopad 2018: Deadline for Application Part 2
  • grudzień 2018: ogłoszenie zakwalifikowanych zespołów
  • 18-23 luty 2019: konkurs właściwy ERL Emergency 2019

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Co się stanie, gdy dron uderzy w skrzydło samolotu?

Następny

Polskie drony lecą do Izraela - AUS&R 2018

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *