AktualnościWydarzeniaZe Świata

Polskie drony lecą do Izraela – AUS&R 2018

W poniedziałek, 15.10.2018, w Izraelu odbędzie się międzynarodowa konferencja dotycząca systemów bezzałogowych AUS&R. Polski sektor będzie prezentowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz jej eksperta, Dariusza Werschnera z Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych.

W Polsce rynek systemów bezzałogowych od kilku lat dynamicznie się rozwija a jego wartość nieustannie rośnie. Pod względem przychodów ze sprzedaży w 2017 roku wyniósł on 251 mln zł, podczas gdy dwa lata wcześniej opiewał na 164 mln zł. Osiągnięte wyniki to zasługa przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw, startupów i nielicznych ośrodków naukowych. Polska ma jedne z najnowocześniejszych rozwiązań regulacyjnych jeżeli chodzi o drony, dzięki czemu lata tu ponad 100 tys. takich urządzeń. W Polsce we wrześniu 2018 r. zarejestrowanych było ponad 8,5 tysiąca licencjonowanych operatorów dronów – to światowa czołówka. Eksperci szacują, że już około 2025 roku w Unii Europejskiej w przestrzeni powietrznej będzie na co dzień wykonywać różne zadania około 400 tys. profesjonalnych jednostek bezzałogowych, zaś łączne przychody z ich pracy będą liczone w dziesiątkach miliardów euro.

„Izrael jest w czołówce jeżeli chodzi o militarne zastosowanie systemów bezzałogowych” – podkreśla Dariusz Werscher, ekspert PAIH w programie BRAND, Prezesa Zarządu Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych – „organizacja stoiska narodowego na konferencji AUS&R to ogromna szansa dla polskich firm na drodze w ich ekspansji zagranicznej. To także możliwość nawiązania współpracy i zastosowania nowych rozwiązań, które poprawią konkurencyjność naszych firm na arenie międzynarodowej”.

Konferencja AUS&R to jedno z najważniejszych wydarzeń branży lotniczych systemów bezzałogowych. Po sukcesie poprzednich edycji organizatorzy w tym roku postanowili rozszerzyć imprezę o pokazy specjalne najbardziej innowacyjnych rozwiązań.

Więcej o konferencji: https://ausr.i-hls.com/.

Pełna agenda do wglądu:

AUSR 2018 - agenda

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Konkurs ERL Emergency 2019. Specjalna nagroda dla dronów

Następny

Global Drone Conference 13.10.2018 - ostateczna agenda

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *