AktualnościZ Polski

DroneTech World Meeting już po raz 4-ty

Rozpoczęło się finałowe odliczanie do DroneTech World Meeting Toruń 2019. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19.10.2019 r. w Arenie Toruń i jest to już IV edycja największego w Polsce wydarzenia poświęconego pojazdom, systemom autonomicznym i bezzałogowym

DroneTech World Meeting 2019 w czwartej odsłonie to: 2 panele dyskusyjne, 9 warsztatów, 30 wystawców, 45 prelekcji, setki kuluarowych rozmów i rozmów biznesowych, wyścigi dronów, spotkania inwestorskie, a to wszystko już w piątek i sobotę 18 i 19 października w toruńskiej Arena Toruń. Organizatorzy co roku poszerzają formułę DroneTech, która w tym roku obejmuje:

  • targi i wystawy,
  • giełdę kooperacyjną (spotkania B2B, B2C),
  • pokazy;
  • konferencję;
  • otwarty komitet inwestorski;
  • panele dyskusyjne;
  • warsztaty;
  • halowe mistrzostwa w wyścigach dronów DroneTech Race Cup.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale zalecana jest rejestracja na stronie: https://dronetech-poland.com/.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa i odbywa się pod hasłem “Drony w służbie człowiekowi”.

Przygotowania czwartej edycji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – przyznaje Paweł Słupski, prezes Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Udało się nie tylko zaprosić rekordową liczbę prelegentów z kraju i zagranicy, ale także przygotować ciekawą ofertę dla projektów poszukujących wsparcia finansowego i zwiększyć liczbę specjalistycznych warsztatów. Co więcej, poszerzono zakres tematyczny konferencji i w tym wiedzieć się, jaki potencjał drzemie w polskim sektorze kosmicznym!

– Niezależnie od tego czy jesteś pasjonatem, naukowcem czy przedsiębiorcą, przygotowany program jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie.

– zapewnia Adrian Drzycimski, koordynator z Instytutu Wspierania Nowych Technologii, i wymienia tematykę wystąpień: od robotów kroczących, przez statki powietrzne, po bezzałogowce poruszające się w kosmosie. Od prawa dronowego, przez najnowsze polskie technologie, po kwestie bezpieczeństwa. Od dronów dla straży pożarnej, przez inspekcje i inwentaryzacje, po monitoring regionów polarnych, i tak wymieniać można by jeszcze bardzo długo… Poza tym, tradycyjnie, dronowych emocji. W szranki podczas DroneTech Race Cup stanie ok. 60 – 80 zawodników.

DroneTech World Meeting Toruń 2019

Organizatorem 4th DroneTech World Meeting Toruń 2019 jest Instytut Wspierania Nowych Technologii, zaś współorganizatorem Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego Państwowy Instytut Badawczy.

Partnerem Strategicznym jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Partnerem Naukowym est Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Partnerami są Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Politechnika Warszawska, Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego, Open-Link, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego, Business Link Toruń, Enterprise Europe Network, Dynamic Software Solutions.

Patronat nad wydarzeniem objął prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Przedsięwzięcie współfinansowane z budżetu Gminy Miasta Toruń.

Wsparcie organizacyjne zapewnią Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej Szkół w Świątnikach Górnych.

Szczegółowy program znajduje się stronie https://dronetech-poland.com/.
Wydarzenie można też śledzić na profilu https://www.facebook.com/dronetechmeet oraz na stronie wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/329355084344247/.

A tak wyglądała III edycja targów w 2018 roku:

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

UPS - pierwsza firma z pozwoleniem na dostawę paczek

Następny

Skydio 2 - inteligentny dron podążający za operatorem

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *