AktualnościWydarzeniaZ Polski

DroneTech 2nd World Meeting – 5-6 października 2017, Arena Toruń

Jesienią tego roku w Toruniu odbędzie się druga edycja spotkania o nazwie DroneTech World Meeting poświęconego systemom i pojazdom bezzałogowym oraz autonomicznym. Tak jak w poprzednim roku wydarzenie odbędzię się w Arena Toruń, a pojawią się na nim przedsiębiorcy, naukowcy, hobbyści, wizjonerzy oraz przedstawieciele władz i instytucji zainteresowanych wykorzystaniem dronów.

Na DroneTech 2nd World Meeting będą składać się trzy główne elementy:

  • Strefa EXPO – przestrzeń wystawowa dla producentów, w której każdy uczestnik targów ma możliwość zobaczenia, sprawdzenia i zapytania przedstawicieli firm o szczegóły dotyczące danych systemów bezzałogowych
  • Strefa Konferencyjna – w niej eksperci, naukowcy i wizjonerzy – autorytety w swoich dziedzinach, będą prezentować tematy związane z dronami: od prawa lotniczego, przez szczegóły techniczne rozwiązań stosowanych w systemach bezzałogowych po tematy filozoficzne związane z wpływem nowych technologii na człowieka
  • Strefa B2B – strefa, w której będzie można porozmawiać z przedsiębiorcami, instytucjami oraz inwestorami, a rozmowy będą stanowiły wyjątkową szansę do nawiązania nowych kontaktów biznesowych

Dodatkowo w tegorocznej edycji powstanie Strefa VR (Virtual Reality), która zostanie wypełniona urządzeniami do rozszerzonej rzeczywistości. Uczestnicy wydarzenia będą mogli założyć na głowę specjalne gogle VR ze słuchawkami i przenieść się w różne wirtualnie wykreowane miejsca, doświadczyć najnowszej technologii.

Dla młodych firm z branży BSP istotna będzie również informacja o powołaniu Komitetu Inwestorskiego, przed którym przedsiębiorstwa będą mogły przedstawić swoje projekty, a Komitet podejmie decyzję, który projekt dostanie wsparcie finansowe.

Dla fanów mocnych sportowych wrażeń rónież w tym roku organizatorzy zorganizują halowe mistrzostwa w wyścigach dronów DroneTech Race Cup 2017, które odbędą się w centralnej części Areny Toruń.

Głównym organizatorem całego wydarzenia jest Instytut Wspierania Nowych Technologii (IWNT), a koordynatorami projektu są: Paweł Słupski, Łukasz Kaźmierczak i Adrian Drzycimski.

Więcej informacji związanych z wydarzeniem będzie pojawiać się na stronie oficjalnej imprezy: www.dronetech-poland.com. Do pobrania jest również oficjalny brief imprezy.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

DJI. Historia monopolisty dronów

Następny

Ciężki żywot +40 letniego operatora drona...

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *