AktualnościWydarzeniaZ Polski

Drone Tech World Meeting Toruń – 19-20.10.2018r. Arena Toruń

Już po raz trzeci, Toruń, miasto które dało światu Kopernika, stanie się w październikowy piątek i sobotę absolutną stolicą jednej z najbardziej innowacyjnych branż – czyli pojazdów i systemów bezzałogowych i autonomicznych – dronów. To wszystko dzięki DroneTech World Meeting Toruń.

Wydarzenie DroneTech World Meeting Toruń odbędzie się w jednej z najbardziej prestiżowych i nowoczesnych hal w Europie, nowym symbolu pięknego miasta nad Wisłą i Drwęcą – Arenie Toruń. Przez dwa dni (19-20.10.2018) nastąpi spotkanie producentów, aktualnych i potencjalnych odbiorców technologii i usług, naukowców, członkami kół naukowych, a także fanów nowych technologii.

Wydarzenie to jest doskonałym miejscem dla integracji branży, będą tam pokazane najnowsze rozwiązania wraz z ich potencjałem rozwojowym, nie zabraknie także okazji do zainicjowania budowy relacji biznesowych, inspiracji i edukacji. Wszystkim odwiedzającym gwarantujemy, trawestując Kopernika, że wstrzymacie oddech, a my poruszymy niebo – by pokazać potencjał rozwoju technologii bezzałogowych i autonomicznych.

DroneTech jako konferencja

O potencjale i renomie DroneTech World Meeting świadczy raport Drone Industry Insight gdzie wydarzenie zostało uznane za najważniejsze w Polsce oraz jedno z najbardziej istotnych na świecie. Także polskie jednostki państwowe, tuż przed obchodami stulecia niepodległości, zapowiedziały i potwierdziły swoją obecność na tym wydarzeniu, mowa w tym miejscu m.in. o Ministrze Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministrze Cyfryzacji. Poza tak kluczowymi dla gospodarki postaciami, w konferencji oraz unikalnych panelach dyskusyjnych, wezmą udział także inne autorytety z dziedziny dronetechnologii oraz eksperci, zajmujący się wieloma aspektami współczesności : od prawa począwszy, przez bezpieczeństwo, aż po wpływ rozwoju technologii na życie każdego człowieka.

Głównymi tematami poruszanymi podczas tego wyjątkowego wydarzenia będą:

  • U-space – autonomiczne bezzałogowce w przestrzeni miejskiej – obecnie jeden z kluczowych aspektów dronetechnologii;
  • Drony w perspektywie służb mundurowych – szansa czy zagrożenie?;
  • Wyścigi dronów, czyli sport przyszłości, który już podbija świat – przy okazji będzie można przyjrzeć się niezwykle widowiskowemu DroneTech Race Cup;
  • Zastosowanie bezzałogowców w wojsku – co pozwoli zobaczyć, że drony to nie tylko zabawki, ale także niezwykle precyzyjne urządzenia o imponujących możliwościach.

Jako, że wydarzenie także niesamowity potencjał biznesowy – nie zapominamy o aspekcie współpracy uczelni i kół naukowych z przedsiębiorcami oraz o sposobach na finansowanie przedsięwzięć związanych z tą jakże innowacyjną branżą.

DroneTech to również targi i giełda kooperacyjna

Wydarzenie to jest nie tylko niezwykle inspirującą konferencją, ale także posiada swoją specjalną strefę targową – gdzie dostawcy będą mogli spotkać się z potencjalnymi odbiorcami oraz strefę praktycznych prezentacji – gdzie potencjał dronów będzie można zobaczyć w realnym działaniu. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć o strefie VR ­- miejscu gdzie będzie można się przenieść do wirtualnej rzeczywistości

Unikalnym elementem wydarzenia jest giełda kooperacyjna – współorganizowana także przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Enterprise European Network – strefa spotkań B2B, w której spotkania dają szansę na zbudowanie relacji i nawiązanie współpracy.

Co ważne – wstęp dla odwiedzających jest bezpłatny – co pozwoli naszym wystawcom i uczestnikom, dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można przeczytać na oficjalnej stronie http://dronetech-poland.com/ lub kontaktując się poprzez e-mail: office@dronetech-poland.com.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Intel użyje Bluetooth w swoim systemie Open Drone ID

Następny

DJI Mavic 2 Pro i Zoom - specyfikacja obu wersji

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *