AktualnościZe Świata

DroneRadar ze swoim systemem UTM na ILA Berlin 2018

Na ILA Berlin 2018 – największych targach lotniczych w tej części Europy połączonych z air show – zaprezentował się nasz rodzimy DroneRadar, który pokazał swoje najnowsze osiągnięcie – U-Space Infrastructure Starter Kit. To działającym w czasie rzeczywistym i w pełni zautomatyzowanym systemem zarządzania ruchem dronów (UTM) monitorowanych poprzez transpondery ADS-B opracowane przez dwie inne polskie firmy: Aerobits i Creotech Instruments S.A.

DroneRadar UTM na ILA Berlin 2018
Źródło: https://www.facebook.com/DroneRadar/

System został opracowany tak, by spełniał wymogi tzw. European ATM Master Plan – planu zarządzania przestrzenią powietrzną w Europie (więcej na ten temat tutaj). To oznacza, że autorzy nowo opracowanego systemu UTM (Unmanned Traffic Management) oraz popularnej aplikacji o tej samej nazwie (>>DroneRadar) celują nie tylko w polski rynek, ale przede wszystkim w europejski. Nie ma w tym nic dziwnego – wszelkie działania na arenie europejskiej dążą do zunifikowania prawa dotyczącego ruchu BSP na terenie wszystkich krajów członkowskich, a to oznacza, że za kilka lat zostanie wdrożony ogólnoeuropejski system ATM (Air Traffic Management), który uwzględni w swoim działaniu również specjalnie przystosowane do niego bezzałogowe statki powietrzne.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Projekt rozporządzenia BVLOS z 17.04.2018 - jakie zmiany niesie?

Następny

1374 drony jednocześnie w powietrzu - nowy rekord Guinessa

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *