AktualnościZe Świata

Targi UMEX w Abu Dhabi – 25-27 lutego 2018

W dniach 25-27 lutego 2018 w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyły się międzynarodowa wystawa i konferencja pod nazwą UMEX 2018, dedykowana technologii i systemom bezzałogowym. Organizatorem była firma ADNEC (Abu Dhabi National Exhibition Centre). Na targach wystawiały się trzy polskie firmy: WB Group, MSP oraz UAVS Poland.

Jest to już trzecia edycja targów UMEX w Abu Dhabi, które są organizowane od 2016 roku.

UMEX 2018 - Abu Dhabi 25-27 lutego 2018Prezentacja swoich systemów bezzałogowych na imprezie tej rangi i w tym miejscu daje producentom i dostawcom sprzętu unikalną możliwość nawiązania relacji biznesowych z wysoko postawionymi decyzyjnymi osobami – przedstawicielami rządów państw z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej.

W 2016 roku w pierwszej edycji UMEX udział wzięło 91 wystawców z 23 różnych państw, a odwiedziło ją ponad 5000 widzów.

Warto również zaznaczyć, że targi UMEX to nie tylko konferencje i wystawy statyczne, ale również pokazy dynamicznie bezzałogowych systemów latających w powietrzu z prezentacją ich możliwości.

Polacy na UMEX 2018

WB Group chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Podczas imprezy zaprezentowano bezzałogowy system powietrzny FLYEYE oraz system amunicji krążącej WARMATE. Ostatniego dnia targów odbył się oficjalny pokaz lotu FLYEYE, podczas którego zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z procedurą startu i lądowania oraz obserwować wysoką jakość przesyłanego obrazu.

Stoisko GRUPY WB podczas targów UMEX 2018 odwiedzili między innymi Ambasador RP w Zjednoczonych Emiratach, pan Robert Rostek, emir Dubaju, premier i wiceprezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Minister Obrony Mohammed bin Rashid Al Maktoum oraz następca tronu, Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Zayed Al Nahyan.

Dłuższą relację z pobytu WB Group na UMEX 2018 znajdziecie tutaj.

Stoisko WB Group na UMEX 2018 w Abu Dhabi
Stoisko WB Group na UMEX 2018 w Abu Dhabi

Kolejna polska firma prezentująca się na UMEX 2018 to MSP (http://uav.com.pl). To pierwsza polska firma, która zarejestrowała bezzałogowy samolot badawczy którego masa przekracza 25 kg w cywilnym rejestrze statków powietrznych ULC. MSP ma w dorobku kilkadziesiąt zrealizowanych Bezzałogowych Statków Latających (od prototypów aż po produkcję seryjną) o masie startowej od 0,5 kg do 150 kg. Odbiorcami są klienci z przemysłu obronnego, lotniczego i energetycznego.

Stoisko MSP na targach UMEX 2018 w Abu Dhabi
Stoisko MSP na targach UMEX 2018 w Abu Dhabi

Trzecim reprezentantem Polski na UMEX 2018 była firma UAVS Poland (http://www.uavs.pl).

Firma UAVS Poland Sp. z o.o. została założona w maju 2010 r. w Krakowie, w celu produkcji bezzałogowego śmigłowca obserwacyjnego Aquila. Jej założycielami był prof. dr. hab. inż. Tadeusz Uhl wraz z przedstawicielami kadry naukowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Podstawowym produktem firmy był bezzałogowiec Aquila, dostarczany dla odbiorców cywilnych, a od niedawna również quadcopter DC-01 Mucha z systemem precyzyjnej obserwacji lotniczej SOL (samostabilizowana głowica obserwacyjna).

DC-01 Mucha - bezzałogowiec firmy UAVS Poland Sp. z o.o.
DC-01 Mucha – bezzałogowiec firmy UAVS Poland Sp. z o.o.
Aquila - bezzałogowy śmigłowiec firmy UAVS Poland Sp. z o.o.
Aquila – bezzałogowy śmigłowiec firmy UAVS Poland Sp. z o.o.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Targi International Drone Event - annual (IDEa) w Kielcach - 21-22 czerwca 2018

Następny

Pierwsza oficjalna opinia EASA na temat nowych regulacji UAV - 22/02/2018

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *