AktualnościZ Polski

BIRDIE FlyTech UAV z łącznością GSM/3G/LTE

W dronie BIRDIE firmy FlyTech UAV (miałem okazję przyjrzeć mu się kiedyś z bliska) została wdrożona łączność GSM/3G/LTE – w Polsce to jedno z pierwszych tego typu wdrożeń. To rozwiązanie daje nieograniczoną łączność z dronem (w ramach pokrycia zasięgiem sieci), bez względu na odległość drona od pulpitu sterującego i operatora.

GSM to nowe możliwości, jeśli chodzi o wykonywanie lotów poza zasięgiem wzroku (BVLOS) i ułatwienie przy wykonywaniu obszernych nalotów liniowych, np. inspekcji wielokilometrowych odcinków autostrady czy linii energetycznych. Łączność GSM z dronem umożliwia również przejęcie zdalnej kontroli nad statkiem powietrznym w sytuacjach kryzysowych oraz bieżące monitorowanie trasy nalotu z dowolnego miejsca, np. biura czy centrali.

Sposób działania łączności GSM w BIRDIE oraz nowe możliwości wykorzystania UAV z łącznością komórkową zostały przedstawione na poniższej infografice autorstwa firmy FlyTech UAV.

Łączność GSM w systemie bezzałogowym BIRDIE firmy FlyTech UAV

Wdrożenie łączności GSM to kolejny – po zastosowaniu oświetlenia lotniczego – krok w stronę dostosowania platformy BIRDIE do lotów BVLOS w Polsce wg nowego projektu rozporządzenia.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Yuneec Typhoon H Plus - mój test i recenzja

Następny

DJI Mavic 2 Pro i Zoom - kolejne przecieki

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *