AktualnościZe Świata

DJI Mavic 2 Pro i Zoom – kolejne przecieki

Premiera DJI pod tajemniczym tytułem „See the bigger picture” wciąż się nie odbyła, a już wszyscy wiedzą o co chodzi. Nie da się łatwo utrzymać w tajemnicy premiery drona, na który czeka większość fanów marki DJI – chodzi oczywiście o DJI Mavic 2.

Odłóżmy na bok powody, dla których premiera wciąż się nie odbyła. Możliwe, że chodziło o jakieś wady lub niedopracowanie sprzętu. Ważne jest jednak, że Mavic 2 istnieje i wiadomo o nim już zdecydowanie więcej, a to za sprawą przecieków z różnych potwierdzonych źródeł.

Przede wszystkim DJI Mavic 2 wyjedzie w dwóch znanych wersjach: Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom. Takie wersje pojawiły się w drukowanych katalogach reklamowych, które obiegły świat. Prawdopodobna jest również wersja DJI Mavic 2 Enterprise Edition, ale specyfikacja tej wersji nie jest znana.

DJI Mavic 2 Pro i Zoom

Co do dwóch znanych opcji: wersja Mavic 2 Pro będzie wyposażona w kamerę z 1-calową matrycą CMOS – czyli skok technologiczny względem Mavica Pro, na który czekała większość osób użytkujących pierwszą generację Mavica.

Z kolei wersja DJI Mavic 2 Zoom będzie wyposażona w obiektyw z 2-krotnym zoomem optycznym, ale prawdopodobnie z mniejszą matrycą niż 1″.

DJI Mavic 2 Pro i ZoomPoza tym wzrośnie prędkość lotu (do 70km/h w trybie Sport) oraz czas lotu – zapewne o kilka minut, ale zawsze to jakieś usprawnienie. Transmisja obrazu zostanie ta sama – oparta o autorską technologię DJI o nazwie OcuSync.

Nowością będą również sensory antykolizyjne – w Mavic Pro były tylko z przodu, w Mavic 2 Pro/Zoom mają być w każdą stronę co utrudni jego przypadkowe rozbicie o przeszkodę. Dodatowo będzie nowy system śledzenia obiektów nazwany Active Track 2.0.

Nie wiadomo nic o wadze Mavica 2 Pro/Zoom, ale przy większej matrycy/kamerze i po zapowiedziach dłuższego czasu lotu nie ma co liczyć, że będzie lżejszy od poprzednika, który ważył 740g. Nie załapie się zatem na polskie prawo i jego ustępstwa dla modeli latających o masie mniejszej niż 600g.

DJI Mavic 2 Pro i Zoom

Nie jest znana też cena sprzętu. Moim zdaniem nie ma co liczyć, że nowy Mavic będzie tani. Jeśli będzie oferował „obrazek” jak DJI Phantom 4 Pro, dając zarazem większą mobilność (składane ramiona) i dłuższy czas lotu, to cena wersji podstawowej będzie oscylować w granicach 6500 – 7500zł. Mimo wszystko chętnych z pewnością nie zabraknie 😉

Przypomnijmy jeszcze poprzedni przeciek z jednym jedynym zdjęciem – ten sugerował, że kamera w Mavic 2 będzie zdejmowalna z możliwością montażu na zewnętrznym gimbalu ręcznym.

DJI Mavic 2 - pierwsze zdjęcie wyciekło do sieci

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

BIRDIE FlyTech UAV z łącznością GSM/3G/LTE

Następny

VI edycja IT Future Expo - Targi IT & Nowych Technologii dla Biznesu

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *