AktualnościZ PolskiZe Świata

APS zdobywa kolejnych dużych klientów

Trójmiejska firma Advanced Protection Systems (APS), twórca systemu antydronowego Ctrl+Sky, zademonstrowała kolejny, unikalny produkt ze swojego portfolio – sensor radarowy dedykowany systemom ochrony perymetrycznej. Nowe sensory radarowe polskiej spółki APS zostały już zakupione przez ST Engineering (Singapur) oraz jedną z brytyjskich firm pracującą dla wojska w UK. System APS trafił również do Saudi Telecom.

Advanced Protection Systems (APS) od kilku miesięcy skutecznie umacnia swoją pozycję wśród globalnych liderów technologii security. Polski system do detekcji i neutralizacji dronów Ctrl+Sky został zademonstrowany podczas Milipol-Paris (jedne z największych targów branży bezpieczeństwa). To jednak nie koniec: założyciele APS przedstawili w Paryżu swój nowy produkt – dedykowany sensor radarowy dla aplikacji ochrony perymetrycznej – co więcej nowy produkt już okraszony dwoma kontraktami.

Maciej Klemm i Radosław Piesiewicz - APS

Systemy ochrony perymetrycznej są przeznaczone do zapewnienia bezpieczeństwa m.in. lotniskom, obiektom przemysłowym, granicom i stadionom. Ochrona ta polega na rozmieszczeniu czujników na otwartym terenie, w celu uzyskania informacji o próbie wejścia lub wyjścia intruza z chronionego obszaru.

Sensory polskiej spółki zostały zakupione przez jedną z brytyjskich firm pracującą dla wojska w UK oraz ST Engineering (globalna grupa technologiczna specjalizująca się w lotnictwie, elektronice, systemach lądowych i sektorze morskim, z siedzibą w Singapurze). ST Engineering odnotował przychody w wysokości 6,7 mld USD w 2018 r. i należy do największych spółek notowanych na singapurskiej giełdzie.

– Dostosowanie naszych sensorów pod nowych odbiorców oraz nowe aplikacje jest kolejnym etapem rozwoju naszego portfolio produktowego. Wielokrotnie dostawaliśmy pytania z zagranicy, czy nasze sensory mogą być wykorzystywane do ochrony infrastruktury krytycznej nie tylko przed dronami

– mówi dr Maciej Klemm, jeden z twórców Ctrl+Sky i prezes APS.

– Nie zamykamy się na inne rozwiązania. Dywersyfikujemy naszą technologię pod istniejące na rynku aplikacje, dzięki temu trafiamy bezpośrednio do zagranicznych klientów zainteresowanych naszymi systemami – podsumował Klemm.

Maciej Klemm i Radosław Piesiewicz - APSTwórcy APS są na radarze branży security oraz agencji rządowych na całym świecie. Co więcej flagowy produkt trójmiejskiej firmy – system antydronowy Ctrl+Sky – został zakupiony przez Saudi Telecom i wojsko jedno z państw na Bliskim Wschodzie. Spółka współpracuje także z Avinor AS – Ctrl+Sky chroni Stavanger Airport przed bezzałogowymi statkami powietrznymi i ptakami. APS jest aktualnie w trakcie rozmów dot. sprzedaży swoich produktów i nie wyklucza, że za chwilę ich rozwiązania pojawią się na kolejnych zagranicznych rynkach.

A co z rynkiem? Globalne trendy od kilku lat są bardzo optymistyczne. Rynek bezpieczeństwa wewnętrznego i publicznego wzrośnie do 606 bilionów dolarów w 2024 r. Przy CAGR na poziomie 5,8% (Global Homeland Security & Public Safety Market-2020-2024), zaś według nowego raportu Grand View Research, do 2025 r. wielkość globalnego rynku ochrony perymetrycznej wyniesie 29,6 miliarda USD, przy wzroście CAGR na poziomie 7,7% w okresie prognozy. Rynek systemów identyfikacji dronów na całym świecie wzrośnie o 60,9 miliarda USD do 2025 r. (wg raportu „Drone Identification System – Market Analysis, Trends, and Forecasts”). Zgodnie z innymi prognozami (dane FAA – Federalnej Administracji Lotnictwa), zagrożeń na niebie przybywać będzie lawinowo: rynek komercyjnych dronów rośnie szybciej niż oczekiwano i może się potroić do 2023 r.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Komunikat PAŻP: skrócona procedura dla lotów BVLOS

Następny

DroneRadar 2 jest już do pobrania!

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *