AktualnościZ Polski

ACTION S.A. autoryzowanym dystrybutorem dronów Autel Robotics

W ramach współpracy do oferty ACTION S.A. – dystrybutora z podwarszawskiego Zamienia trafiła seria dronów AUTEL EVO 2, która swoją premierę miała na styczniowych targach CES w Las Vegas. Nowa linia bezzałogowców wyróżnia się między innymi zawansowaną technologią nawigacji, stabilizacji i bezpieczeństwa lotu.

Drony AUTEL EVO 2 występują w trzech wersjach, które różnią się kamerami. Pierwszy model posiada kamerę 8K z sensorem 1/2-cala, drugi EVO 2 Pro kamerę 6K i sensor 1-calowy oraz dwie opcje EVO 2 Dual z podwójną kamerą 8K 1/2-cala i termowizyjną do wyboru o rozdzielczości 320x 256x lub 640 x 512px z odświeżaniem 30Hz.

Waga nowej linii dronów EVO 2 waha się nieznacznie w zależności od modelu i wynosi od 1127g do 1192g. Natomiast wysokowydajne akumulatory (7100mAh) w optymalnych warunkach pozwalają na poruszanie się maszyny z maksymalną prędkością 20m/s (72km/h) aż do 40 minut lotu.

– Rozszerzenie naszej oferty o markę Autel Robotics to bardzo dobra wiadomość dla naszych klientów, gdyż drony te słyną z cenionych przez rynek rozwiązań. Użytkownicy otrzymują więc kompaktowe, wszechstronne i intuicyjne w obsłudze profesjonalne urządzenia zarezerwowane do tej pory dla wielkich i ciężkich maszyn latających

– mówi Konrad Pszczółkowski, Manager Zespołu ds. rozwoju biznesu w ACTION S.A.

Model EVO 2 wyposażony jest w 12 wbudowanych czujników, które pozwalają na bezkolizyjne poruszanie się urządzenia między przeszkodami. System wewnętrznych radarów monitoruje odległość od obiektów już w zasięgu 30 m informując o tym użytkownika, a w razie braku jego reakcji, dron może samodzielnie ominąć lub zatrzymać się przed zbliżającą się przeszkodą. Ten sam system pozwala również na sprawne, automatyczne poruszanie się maszyny między przeszkodami.

Zaawansowane systemy nawigacji i łączności pozwalają na kontrolowanie lotu aż do 9 km od operatora. Jednocześnie tak zaawansowany i silny sygnał kontrolujący i nawigujący urządzenie pozwala na dużo lepszą jakość transmisji obrazu oraz dużo lepszą kontrolę lotu np. w terenie zabudowanym, gdzie występują większe zakłócenia sygnału.

Dla klientów detalicznych produkty AUTEL dostępne są do kupienia w sklepie www.sferis.pl


Grupa Kapitałowa ACTION S.A. to jeden z najważniejszych, polskich podmiotów na rynku dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD/GSM, a także dystrybutor VAD (Action Business Center) oraz znaczący producent sprzętu komputerowego. ACTION posiada projekty e-commerce: sferis.pl, gram.pl. Od 2006 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. ACTION dystrybuuje produkty największych dostawców na świecie, jest również producentem sprzętu IT pod własnymi markami: Actina (komputery stacjonarne, gamingowe i serwery), Activejet (materiały eksploatacyjne, produkty oświetleniowe i zasilające) oraz Actis (materiały eksploatacyjne).

Więcej informacji na: www.action.pl.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Nagranie z Seminarium ULC on-line "Europejskie przepisy dotyczące dronów"

Następny

Otwarta rejestracja na giełdę kooperacyjną DroneTech 2020

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *