AktualnościSportZastosowania dronówZe Świata

AirDog i 3D Robotics łączą siły!

AirDog i 3D Robotics łączą siły

Zespół z firmy Helico Aerospace Industries odpowiedzialny za zaprojektowanie i stworzenie autonomicznego drona AirDog (pisaliśmy o tym projekcie tutaj) połączy siły z inną znaną już na rynku dronów firmą 3D Robotics. Kontrakt na kooperację został już przypieczętowany a współpraca tych dwóch firm może oznaczać, że w niedalekiej przyszłości uda się stworzyć drona, który będzie najlepszym na rynku bezzałogowcem podążającym samodzielnie za jego właścicielem.

Czemu zespół AirDog nawiązał współpracę akurat z 3D Robotics? Przede wszystkim dlatego, że dron AirDog od początku wykorzystuje autopilota Pixhawk, który jest produktem 3DR. Zacieśnienie zatem współpracy pozwoli inżynierom z obu firm na uzyskanie maksymalnych korzyści i dopracowanie w 100% trybu lotu „Follow me” z wykorzystaniem Pixhawk.

Co do samej funkcji „Follow me”, którą opracowała firma 3DR – jest to stosunkowo nowe rozwiązanie w kontrolerze Pixhawk, które zostało oficjalnie przedstawione niespełna miesiąc temu. Więcej informacji przeczytacie tutaj. Warto zajrzeć na strony obydwu firm: http://3drobotics.com oraz http://www.airdog.com.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Chiński dron pobił rekord czasu lotu

Następny

Dronestagram Photo Contest 2014 - rozstrzygnięcie

2 komentarze

  1. 16 lipca 2014 at 18:24 — Odpowiedz

    W artykule znalazła się pewna nieścisłość. Funkcja „follow me” została zaimplementowana w niemieckim kontrolerze lotu Mikrokopter bodajże w 2011 roku. Nowością jest jednak w przypadku platformy PX4.

    • 17 lipca 2014 at 13:38 — Odpowiedz

      Słuszna uwaga – dziękuję. Poprawiłem w treści.

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *