AktualnościZe Świata

Arabia Saudyjska zakazała lotów dronów

The General Authority for Civil Aviation (GACA) – saudyjski odpowiednik polskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego – całkowicie zakazał lotów dronów cywilnych oraz innych latających modeli zdalnie sterowanych. O tym fakcie poinformował portal Arab News w minioną niedzielę. Głównym powodem zbanowania dronów jest fakt, iż mogą one służyć do szpiegowania (poprzez zbierania danych fotograficznych i filmowych) oraz zagrażają lotnictwu cywilnemu.

Z kolei jak podaje inny portal www.arabianbusiness.com ci, którzy będą nadal chcieli latać dronami – będą zmuszeni starać się o indywidualne pozwolenie od urzędu, ale mimo wszystko całkowity zakaz będzie dotyczył lotów (nawet tych zgłoszonych) w pobliżu jakichkolwiek samolotów, lotnisk i lądowisk,

Dosłownie kilka dni temu chińska prasa donosiła iż tamtejszy rząd zabronił używania dronów do dostaw kurierskich. Ewidentnie widać trend, w którym wraz z dynamicznym wzrostem ilości dronów i co raz częstszym pojawianiem się ich w przestrzeni powietrznej kolejne rządy państw na całym świecie podejmują radykalne kroki dla ochrony lotnictwa cywilnego oraz bezpieczeńswa i prywatności obywateli.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Jak uzyskać zgodę na loty w R nad miastem?

Następny

Drony do inspekcji kanalizacji - za 2 lata w Barcelonie

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *